Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki!
Ponieważ nasz cumpel @gnida84 właśnie walczy o swoje życie, może zrobimy coś dla innych?
To trwa tylko chwilę a jak widać można uratować czyjeś życie bezinteresownie. #gnidamabialaczke #gnidawalczy
Proponuję małe #rozdajo #zadarmo, wiem, że to nie laptop ani BIAŁY 64GB... Zielonki (pełnoletnie) też mają szansę.
**Namawiam do zarejestrowania się na stronie http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca
Pamiętajmy, że nigdy nie wiadomo czy my albo ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował pomocy.
Kto chciałby smycz daje plusa do jutra do 21.37 ʕʔ
Jeśli macie jakieś obawy czy możecie zostać dawcą, zapraszam na pw, mam listę chorób które wykluczają zostanie dawcą.
do dzieła!
Rozlosuję 5 smyczy.
balatka - Mirabelki i Mirki!
Ponieważ nasz cumpel @gnida84 właśnie walczy o swoje ży...

źródło: comment_tLqOmdjxZqA0EN8zUZekj0paq78hvCRQ.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@nightrain:
Dolegliwości w przypadku pobrania szpiku kostnego są głównie wynikiem punkcji szpiku. Bóle występują z reguły bezpośrednio po pobraniu i mogą się znacznie wahać - zarówno pod względem czasu trwania, jak i intensywności (często opisywane jest uczucie zbliżone od uderzenia o krawędź stołu). Zazwyczaj ustępują po kilku dniach.

W przypadku pobrania komórek macierzystych z krwi obwodowej dochodzi do stymulacji komórek macierzystych przez czynnik wzrostu G-CSF, który występuje również naturalnie w
  • Odpowiedz
@balatka: Zgłoszony kilka tygodni temu po obejrzeniu "Earl and me and the dying girl". Teraz czekam na kartę ʕʔ. BTW Paciorek zrobił o tym materiał jakby ktoś się wahał.
  • Odpowiedz
@balatka: Regionalne centrum krwiodawstwa w Rybniku. W formularzu masz - Krew pełna / Osocze / Pytki i chyba są jeszcze białe krwinki - ale tego nie mamy w Rybniku. Płytki krwi w przeciwieństwie do krwi pełnej, można oddawać co miesiąc (2 miesiące przy krwi pełnej), ale jest jeden haczyk - wytyczne z centrali. Ona decyduje jakiego rodzaju płytki są potrzebne na dany dzień. Moje 0RH+ jest powszechne.
  • Odpowiedz