Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki!
Ponieważ nasz cumpel @gnida84 właśnie walczy o swoje życie, może zrobimy coś dla innych?
To trwa tylko chwilę a jak widać można uratować czyjeś życie bezinteresownie. #gnidamabialaczke #gnidawalczy
Proponuję małe #rozdajo #zadarmo, wiem, że to nie laptop ani BIAŁY 64GB... Zielonki (pełnoletnie) też mają szansę.
**Namawiam do zarejestrowania się na stronie http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca
Pamiętajmy, że nigdy nie wiadomo czy my albo ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował pomocy.
Kto chciałby smycz daje plusa do jutra do 21.37 ʕʔ
Jeśli macie jakieś obawy czy możecie zostać dawcą, zapraszam na pw, mam listę chorób które wykluczają zostanie dawcą.
do dzieła!
Rozlosuję 5 smyczy.
balatka - Mirabelki i Mirki!
Ponieważ nasz cumpel @gnida84 właśnie walczy o swoje ży...

źródło: comment_tLqOmdjxZqA0EN8zUZekj0paq78hvCRQ.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@balatka: a właśnie, skoro już jesteśmy w temacie szpiku. Gdzieś czytałem, że jak się dostanie szpik, to się może grupa krwi zmienić. Prawda, czy mit? No i jeszcze jak ktoś dostanie szpik i będzie już zdrowy, to on też będzie mógł później komuś oddać szpik?
  • Odpowiedz
@balatka: dałem plusa, bo fajna inicjatywa :)
ale smycz już mam, także nie bierz mnie pod uwagę w losowaniu :)
no i mam coś więcej.. nowe komórki macierzyste!! :D
  • Odpowiedz
Gdzieś czytałem, że jak się dostanie szpik, to się może grupa krwi zmienić. Prawda, czy mit?


@Cesarz_Polski: Jeśli dostajesz szpik innej grupy krwi to zmieni się, ponieważ przyjęty szpik będzie Tworzył krwinki, ze szpiku pacjenta przed przyjęcie nie zostaje nic, jest wypalany.

No i jeszcze jak ktoś dostanie szpik i będzie już zdrowy, to on też będzie mógł później komuś oddać szpik?


Z reguły nie, ale są odstępstwa.
  • Odpowiedz
@rudzky15: nie zawsze. TO zależy od lekarzy i od staniu zdrowia biorcy. czasem z Krwi obwodowej, czasem z Talerza kości biodrowej nie kręgosłupa Jeśli ktoś ma jakieś pytania mogę odpowiedzieć. ;) (sam jestem wolontariuszem i jednym z współorganizatorów akcji "Powiedz AAAaaa" organizowanej przez AGH przeciw białaczce
  • Odpowiedz
@rudzky15: Własnie nie. Dawca zarejestrowany w DKMS podpisując zgadza się na jedną z dwóch wersji oddawania komórek macierzystych. Z krwi obwodowej -80% przypadków (trwa to ok. 4 godziny) lub z talerza kości biodrowej -20% przypadków (w pełnym znieczuleniu- trwa pół godziny) i na metode nie ma się wpływu. O tym decydują lekarze. No przede wszystkim, oczywiście możesz się nie zgodzić na którąś z metod ale to jest niestety ewidentne pozbawianie
  • Odpowiedz