Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow
Zapomniałam, że auto w gazie też trzeba tankować benzyną, bo na niej odpala, dzięki czemu zakorkowałam główną ulicę w mieście w godzinie porannego szczytu.
Oczywiscie jak stanęło i nie odpalało to stwierdzilam, ze na pewno cos sie popsulo i juz nie ruszy. Dopiero niebieski mnie uswiadomil, ze nie tankowalam chyba z miesiac.
Brawo ja.

#bekazrozowychpaskow #oswiadczenie
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MoralneSalto: Po przytrzymaniu guzika z gazu około 20 sekund. Auto awaryjnie odpali na gazie. Dziala na starszym i na sekwencji.

AWARYJNIE, wiec na bank takie odpalanie nie jest zdrowe dla silnika.
  • Odpowiedz
@MoralneSalto: Dokladnie tego Ci nie wytłumaczę. Musisz sama popróbować go tak odpalić lub poszukać na necie.

W mojej starej Vectrze odpalalem tak przez ponad pół roku. Szkoda mi kasy było na benzynę. Pewnego razu tłok postanowił sobie wyjść z silnika, bokiem. Blokujac przy tym koła i auto zatrzymało się w miejscu :) Dobrze ze nikt za mną akurat nie jechał.
  • Odpowiedz
@Qontrol: nie no, u nas bylaby to jednorazowa akcja :) z reszta i tak tym autem tylko do pracy i z powrotem bo juz nie mam sily pakowac w nie kolejnych tysiecy, jak juz wlozylam wartosc samochodu... A rocznik 2008, czekam az nazbieram jeszcze troche i zamienie na co innego. Ide poczytac o tym odpalaniu, przetestuje wieczorem, jeszcze raz dzieki
@Bialy_Mis: u nas niestety nowa... Ale mialam uniacza
  • Odpowiedz
@MoralneSalto: zatankuj raz a porządnie paliwo, to starczy na długo a nie na miesiąc
@Qontrol: a potem dziwić się, że ludzie mają jeżdżących na LPG za januszy i dusigroszy, skoro im szkoda na paliwo żeby rozgrzać silnik
  • Odpowiedz
@Qontrol: XD ja jeżdże mase kilometrow i kazde auto oprocz pierwszego mialam na gaz. 500zl oszczednosci miesiecznie. Jak widac najwiecej do powiedzenia ma ktos, kto albo nie ma auto albo nigdy nie jezdzil w gazie :) ja takim nawet nie odpisuje bo to bez sensu, polecam ten styl.
  • Odpowiedz
@Antlion: a co niby źle mówię, że przez takie żulenie paliwa ludzie o nas, LPGowcach (że użyje takiego słowotwórstwa) mówią, że jesteśmy skąpi?
  • Odpowiedz
@ladzik: zluzuj gume w gaciach, dla wiekszosci bedziesz jeszcze wiekszym cebulakiem bo Ci cos za kilka dkiw szwankuje to juz lecisz po refund do chinola. Smieszne gdy taka osoba wytyka drugiej, ze powinna sie inaczej obchodzic z jej wlasnym samochodem
  • Odpowiedz