Wpis z mikrobloga

@FenomenON:
Grafa Gigabyte GTX960 z Windforce
Procek ten sam
Ram z GoodRama, 8 GB
Motherboard ASRock Z97 Pro4
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500 W
Oczywiście zestaw mocno budżetowy, bo portfel ściskał, ale nie narzekam na wydajność
@FenomenON: Batmana możesz już zwrócić xD.

Mobo weź o prawie połowę tańsze, a kasę właduj w lepszą grafikę.

Uważaj na gtx970 4GB, bo nvidia wypuściła serię z oszukaną pamięcią :(

(3,5 giga zgodne ze specyfikacją + 0,5 giga o śmiesznie niskiej przepustowości)
@FenomenON: Wygląda sensownie. 550w spokojnie Ci z zapasem wystarczy do takiego zestawu. Druga sprawa, że kartę to bym wziął albo od Gigabyte (Windforce), albo MSI z półpasywnym chłodzeniem. Asusy ponoć się dosyć grzeją i na dodatek są głośne.
@FenomenON: nie no, nie pisali nigdzie na pudełku "oszukane edyszyn" - wychodziło dopiero po uruchomieniu testów ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A @ediz4 twierdzi, że wszystkie takie zrobili. Nie wiem. Nie interesowałem się tym aż tak. Wiem tylko, że trzeba na nie uważać, więc dzielę się tą wiedzą.
@qqqruqq: Bo ja własnie oglądałem kiedys film jakiegoś typa od hardware'u który mówił o tym i dlatego pomyślałem o tej 960, albo o radeonie r9 390, ale jakoś zawsze bliżej mi było do zielonki niż bordo #pdk
@qqqruqq: @FenomenON: Co do tych 3,5GB pamięci to prawda. Wszystkie modele tak mają. Z tym że ta pamięć spokojnie do wszystkiego teraz wystarczy. Na dzień dzisiejszy nie wyszła gra której by nie 970 nie uciągnęłaby w bardzo wysokich lub ultra detalach fullHD. Jeśli chcesz możesz wybrać 390 od AMD. W fullHD idzie łeb w łeb z 970 (różnica kilku fps raz na korzyść Nvidii a raz na AMD). Jeśli planujesz