Wpis z mikrobloga

@Rissiel: A więc w szkole nie uczą matematycy? Wiem z autopsji, że zadania rozwiązane "inaczej" nie są uznawane z automatu. Gdybym nie wykłócał się o rację, nie dostałbym punktów za zadanie.
@DywanTv: Wiem dobrze jak są rozwiązywane zadania. Sam mam styczność z ofiarami tych właśnie nie-matematyków.
@grabarzchaosu_pl Myślisz, że zdyskredytujesz matematykę faktem, iż ktoś Ci przytaknie na twoje pytanie? Aby to zrobi musiałbyś pokazać brak wpływu matematyki na życie ludzkie albo jej negatywny wpływ. Powodzenia.
Czy matematyk może być dosłownie debilem ?


@grabarzchaosu_pl:
1) może być
2) a jak nazwiemy człowieka, który przed znakiem zapytania stawia spację? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A więc w szkole nie uczą matematycy?


@DywanTv: od uczenia matematyki jest nauczyciel, a nie matematyk. Matematyk oczywiście może zostać nauczycielem, ale wtedy nie pracuje jako matematyk, ale jako nauczyciel matematyki.
@grabarzchaosu_pl: O tym była mowa w poprzednim poście. Nawet chciałem coś tam dopisać, co uczynię teraz. Otóż matematyka idąc za Platonem jest badaniem pewnych "bytów" idealnych. Te struktury są pewnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Raz lepszym, raz gorszym. I tak jak napisał jeden mirek, aby rozwiązać Twój dylemat trzeba by zdefiniować ściśle pojęcie inteligencji. Jeżeli określimy inteligencje jako zdolność do rozwiązywania problemów rzeczywistych, to testy IQ z kwadracikami,kółeczkami,trójkącikami etc. (to są byty idealne)
@DywanTv: Dlatego nie o Matematykę mi tutaj chodzi a o Inteligencję, bo ona się w życiu liczy.
I od kiedy można uznać, że osoba zdolniejsza matematycznie jest Inteligetniejsza od kogoś kto jest słaby.
Czy tak naprawdę różnicę w Inteligecji Matematycznej można dostrzeć jedynie na najwyższym poziomie, a wszystko poniżej to kwestia treningu i praktyki ?
@Rissiel: zależy mi tylko na prawdziwe i Inteligencji czy słabe umiejętności matematyczne, ale merytoryczne posługiwanie się inną dziedziną, choćby huministyczna znajomość i posługiwanie się językiem obcym będzie sprawiało, że taka osoba jest Inteligetniejsza od zdolnego matematyka.