Wpis z mikrobloga

@rainkiller: Bardzo mi się podoba to co napisałeś i język jakim się posługujesz. Możesz polecić książkę, która jest opisana w tak merytoryczny sposób?, bo czytając te amerykańskie historyjki i ekperymenty poprostu mnie mdli. Wole teorie i tworzyć własne historie...niż wczuwać się w czyjeś...

Według tego wychodzi, że Inteligencja ma wiele zależnych jednak fundamentem jest pamięć i uwaga, kwestia tylko dalszej aktywności i predyspozycji mózgu do rozwoju określonego obszaru.

Pewnie w niedalekiej
@grabarzchaosu_pl: wydaję mi się, że twoja teoria dotyczące inteligencji, nie jest do końca teoria inteligencji, a czymś ponad inteligencje. Bardziej przypomina mi to pewien byt bardzo teoretyczny z pogranicza psychologii i filozofii, którego istnienie podejrzewał Kohlberg w swojej teorii rozwoju moralnego. Tak zwany poziom siódmy - kosmiczny - poziom rozwoju moralnego, który wynikałby z pewnej transgresji, transcendencji świadomości poza wszelkie ramy. Zdolność do spojrzenia na świat z pewnej bardzo wysokiej perspektywy
@grabarzchaosu_pl: Prof. Edward Nęcka swego czasu zajmował się inteligencją i napisał o niej kilka książek - myślę, że w google jest jego jakaś bibliografia (książka nazywała się chyba "kilka kontrowersji w badaniach nad inteligencją" albo coś takiego). Jest też mnóstwo opracowań na temat inteligencji i historia wszystkich sporów. Wydaję mi się, że angielska wikipedia rzeczowo ten temat opisała, zaraz to z resztą sprawdzę.

Tak do stricte inteligencji - istniała taka teoria
@rainkiller: Religijne aspekty inteligencji są bardzo ciekawe, tylko wtedy pytanie, gdzie ta inteligencja się mieści, jednak mimo wszystko wole skupiać się na rzeczach mierzalnych niż na temacie duszy, który wręcz spycham i odpycham, choć nie ukrywam, że mam bogate życie wewnętrzne.
Jeśli chodzi o moralność to prezentuje poglądy zbliżone do Nietzschego tzn. Prawda jest władcą dobra i zła, które są sobie równe, choć to nie tylko poglądy.

Interesuje mnie jak egzystować
Pobierz
źródło: comment_9sLHBrXMp9GOV6fRonTk2M4j9SXdCtD1.jpg
@grabarzchaosu_pl: Znam test MBTI nawet kiedyś pisałem o nim pracę na jeden przedmiot. Studiuję psychologię. Książka Junga "Typy psychologiczne" ładnie opisuje zależność funkcjonowania wymiaru introwersja-ekstrawersja, z tym, że Jung był raczej obserwatorem i filozofem niż psychologiem w dzisiejszym sensie znaczenia terminu psycholog - niemniej jednak jego wkład w psychologie był ogromny, a jego prace interesujące. Test MBTI ma 3 gwiazdki w klasyfikacji BPS, co jest wynikiem w porządku - trzeba jednak
@rainkiller: Większość ludzi a zwłaszcza ludzie w poprzednich latach, nie byli wyedukowani, cywilizacje w obecnym kształcie mamy pierwszy raz, więc i badania dotyczyły raczej intuicji i instynktów niż jak obecnie dążenia do kontroli samego siebie. Jego badania celują w uśrednioną jednostkę społeczną, więc raczej ciężko mieć całkowitą racje przy obecnym zróżnicowaniu.

Tak jak wyżej, pewnie, że potrzeby sie przeplatają, jednak sam jeśli dobrze napisałeś, ludzie dorastają po 26 roku a wcześniej
@grabarzchaosu_pl: dzisiaj żaden kraj nie jest tym czym chciałby aby był Nietzsche. On przewidział to co stanie się z demokracją i wolał raczej rządy jednostki, która realizowała pewną wizję własnego świata. Przez to, że przyjmował wizję amoralną nie tyle sam efekt miał znaczenie co jego realizacja - realizacja jednostki poza pewnym systemem normatywnym. Nietzsche nie tyle zmieniał poglądy co ich nie rozwinął w pełni - koncepcja woli mocy nie została dokończona.
@rainkiller: Nie będę się spierał, bo czytałem tylko jego 2 książki.
Obecnie przeciez panuje rząd jednostki niemieckiej, polacy nie chca uchodzcow, polacy dostana ochodzcow, to nie jest demokracja. Platforma Obywatelska stała się odwrotnoscią własnej idei. Jednak ludzie jako cywilizacja jeszcze długo nie dojdą do "prawdziwego" rządu jednostki, jeśli wogóle ewolucyjnie mamy taka możliwość...

Wybacz brak mojej wiedzy merytorycznej, ale jednak jesteś zdecydowanie ponad mnie w tych tematch, więc moge jedynie się
@grabarzchaosu_pl: wydaję mi się, że tu chodzi o znacznie, znacznie szerszy i głębszy kontekst, aniżeli rządy jakiejś partii, czy problem uchodźców. Chociaż szczerzę mówiąc trudno mi stwierdzić co mógłby myśleć na przykład na temat problemu uchodźców.

Mnie osobiście wystarczy wykop jako platforma mojej wypowiedzi, tym bardziej, że jest tu poruszanych wiele tematów i wbrew pozorom można trafić na wielu sensownych rozmówców.