Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie odnośnie zbliżającej się premiery Fallout 4. Chciałbym życzyć Wiedźminowi 3 sukcesu w tegorocznych nagrodach GOTY, ale obawiam się, że nie da rady przeskoczyć tak dużej bazy fanów innych pretendendów (i marketingu dużych studiów), więc mogą nas czekać znów bardzo subiektywne wyniki.

Coś na zasadzie recenzji typu: Skyrim 10/10 i mały minus za bugi, Wiedźmin 9/10, bo mały minus za bugi... nie wspominając już o pamiętnej sytuacji ze strasznie zjechanym DA2 i wychwalanym W2, gdzie ten pierwszy mimo wszystko dostał lepsze oceny i więcej nagród. Niby to nic nie znaczy, ale fajnie byłoby zobaczyć, że te starania polskich twórców są nagradzane. ;) Na razie z Golden Joystick Award CDP RED wymiótł wszystko.

Czekam na spuszczanie się nad nowym Falloutem niezależnie od tego czy będzie rewelacyjny czy po prostu dobry. Przynajmniej z Arkham Knight nie dadzą rady już tego przepchnąć nad Wiedźmina, bo jednak za bardzo skopali pokazując pecetowcom środkowy palec i tak łatwo się z tego nie wybronią. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gry #wiedzmin3 #fallout #oswiadczenie #gorzkiezale
  • 13
@fe4n: Staram się powstrzymywać z ocenami (tak samo jak staram się nie wywyższać Wieśka za bardzo jako wielki fan Sapkowskiego, chociaż jest ciężko :P ), ale zajrzałem sobie z ciekawości na subreddita poświęconego Falloutowi i tam już ogólnie wielka gównoburza, że "jak to gorsza grafika, przecież jest ok, co z tego, że Wiedźmin ładniej wyglądał, to nie o to chodzi, liczy się mechanika. A tak w ogóle tak dobrze nie wyglądał,
@Rivo: hm wiesz co, ja dobrze pamiętam jaki Redzi dostali opieprz za pogorszenie grafiki żeby gówniaki mogły pograć na gorszych kompach a teraz przy falloucie, który dosłownie wygląda jak gówno jest odwrotnie "że nooo grafika to nie wszystko, nadrobi gameplayem", jak ludzie naginają rzeczywistość po to by wyszła na to, że oni mają racje a reszta się myli oraz wielbiony przez nich produkt jest lepszy od konkurencyjnego
@fe4n: Z Redami to nie taka prosta sprawa. Skopali trochę PRowo, bo nie przyznali się od razu, że grafika się pogorszyła (potem zrobili coming out, ale już po ptakach było), ale z drugiej strony materiały pokazywane bliżej premiery już się dosyć mocno pokrywały z tym co rzeczywiście było w grze. Ludzie się powoływali na trailer sprzed 1.5 roku, gdzie Redzi trochę w ciemno robili grę nie wiedząc czego się spodziewać po
@Rivo: cóż jestem fanem obu serii
I świat Sapkowskiego i Fallouta znam od dzieciaka. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że zwykle obie gry są świetne. Wiedźmin ma i świetną fabułę i grafikę, a Fallout z wyjątkami tez jest dobry fabularnie ale graficznie ustępuje Wiedzminowi3 wiec no cóż..
Oceny będą głównie zależeć od tego ktora firma większy Hype na ich grę, a przy małej grupie fanów Wiedźmina w porównaniu do fanów Fallouta(serii
@Zibolo: Podawałem przykład ze Skyrimem bo to jest rzecz, która mnie martwi. Bethesdzie dużo wolno i dużo się wybaczy (np. wszelkie braki i niedoróbki są tłumaczone tym, że przecież w pół roku moderzy to naprawią ;) ). Redzi tak dużej taryfy ulgowej jeszcze nie mają i nie mogą sobie pozwolić na błędy.

Btw, teoretycznie seria Wiedźmina ma prawie 15 lat (ale to przez te kombinacje przy produkcji pierwszej części, która tak
@biczplis i @ChuckNorris_ pośrednio: Jest o tym mowa w moim wpisie. ;) Ale to jest przed premierą Fallouta, który ma ogromną rzeszę wiernych fanów (wśród graczy jak i recenzentów). DA2 też był uważany za skopany, a jednak ukradł Wiedźminowi 2 co najmniej jedną z nagród gier roku (oj, była gównoburza wtedy, nie pamiętam jednak w ilu przypadkach tak było). Zobaczymy co będzie (ale golden joystick pokazał, że Arkham Knight może się schować,