Wpis z mikrobloga

@KawaCzibo: W getting started byly dobre przykłady, wiec dołożyłem od siebie trochę opisu oraz dodałem kilka innych pomysłów. Niestety prawdziwego kodu z produkcji nie mogę pokazać - dlatego przykłady mogą wydawać sie zbyt oczywiste :) Ale tak jak pisałem - moim celem było tylko pokazanie, że takie biblioteki są, że są fajne i że warto się z nimi zapoznać we własnym zakresie :)
@cajar: ja tam widze w pierwszym przykladzie tekst:

Jest długo, sporo linii się marnuje.

Ale jak zamiast

Address address = person.getAddress();
String personCity = address.getCity();
if (personCity.equals(city)) {
result.add(person);
}

Zrobisz

if(person.getAddress().getCity().equals(city))
result.add(person);

To nagle z 5 linii masz 2. Uproscilem to o 250%. Adekwatnie moglbym ten z Java 8 skomplikowac.
@Hatespinner: Ok, tylko że nadal jest złożoność, poniżej której przed Javą 8 nie dało się zejść. Wszelkie mapowania, grupowania, sortowania, filtrowania były długie, na wiele linii. Guava trochę pomagała w tej kwestii, ale nadal kodu było sporo. Od Javy 8 można się bardziej skupiać na problemie, niż na technicznym sposobie jego rozwiązania.

Ostatecznie wszystko zależy od sytuacji. Nie uważam, że trzeba na siłę skracać kod, ale są sytuacje, gdzie w Java
@Buckethead: Jasne, o ile potrafisz samodzielnie pisac kod (znasz składnię języka) to nie widzę przeciwskazań. Ale nie wiem którego IDE używasz, wiec nie wiem czy nie będzie problemów z jego konfiguracją, jesli jestes początkujący.
@cajar: Używam IntelliJ (jednyny prawilny ;) ) i czasami NetBeans. Widzę, że pracujesz w Lublinie, jako, że jestem z okolic miałbym do Ciebie kilka pytań jeśli zechciałbyś odpowiedzieć, oczywiście na maila.