Wpis z mikrobloga

@Zatwardzenie: Bo każde miasto w Polsce (oprócz Sosnowca) można nazwać miastem meneli. A Boguś jako aktor jest wybitny, ale szkoda że sam już zapomniał co wyczyniał w Łodzi m.in po sukcesie Psów. Tata mi opowiadał ile akcji z jego udziałem (i innych aktorów z tego środowiska) było wyciszanych, to głowa boli.
@Zatwardzenie: @SynUbeka: @Zatwardzenie: @2ndLaw: co się dziwić w kraju 3 świata, centrum miasta na pokaz, a pójdziesz kilkaset metrów dalej w bramę, gdzie ludzie często nie chodzą i pojawia się prawdziwy obraz jak ten kraj wygląda - czyli ruina, zarabia się gorzej niż w chinach, to jak murzyni europy mają się czegoś dorobić? I teraz odezwie się masa mądrasków co od rodziców dostają pieniądze/spadek i ich temat nie
@handler: Tu się zgodzę, nawet na tym filmie hotel Andel's pokazany jako to #bogactwo Łodzi, a przejdziesz przez ulicę i już masz odrapane kamienice z typami pochowanymi po bramach. Że Bibera nie sklepali jak był to cud jakiś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zatwardzenie: tak przy okazji, nie w kwestii Łodzi, tylko ogólnej. Tuwim świetnie scharaktetyzował społeczeństwo.

patrzą na prawo, patrzą na lewo,
a patrząc, widzą wszystko osobno:
że koń... że Staszek...
że wóz... że drzewo...

jak dla mnie to tacy typowi zjadacze gazet (dziś głównie TV) - oglądają, nie widzą żadnych związków przyczynowo-skutkowych, wszystkie swoje decyzje (w tym: wyborcze) argumentują tym, że "w telewizji mówili..."
@Zatwardzenie: Czy jesteś z Łodzi, bo widzę tylko że pokazujesz filmik z Śródmieścia , czy tam gorsza część Polesia, które owszem jest bardzo zniszczone, a ludzie mieszkający są jacy są, ale wiesz że Łódź to również Górna, Retkinia, Radogoszcz, Widzew (w tym Olechów, Janów, Dąbrowa, Widzew Wschód). Niestety ludzie w tym i Linda określają w pewien sposób całą Łódź, co porównywalne jest z ocenianiem książki po okładce. Filmiki i artykuły które