Wpis z mikrobloga

Czy na Wypoku są #studenci i #studentki? Jestem w trakcie przygotowywania aplikacji na #android, która odczytuje dane z legitymacji studenckich i doktoranckich przez #nfc. Niestety nie mam dostępu do wszystkich elektronicznych legitymacji w Polsce, więc potrzebna pomoc.

Jeśli ktoś chciałby przetestować apkę to zapraszam do pobierania wersji testowej: Legitymacja Studencka i Doktorancka w Google Play. Zależy mi na informacji czy i jak działa (#dziwneumniedziala) na różnych wersjach Androida, na różnych urządzeniach i z różnymi legitymacjami.

Opinie piszcie w formularzu: http://goo.gl/forms/B31Nn0RW7S

Edit: zapomniałem dodać
Graficznie jest to wersja (bardzo) uboga, najpierw skupiłem się na dobrym odczycie legitymacji, docelowo nie będzie to tylko czysta tabelka, będzie ładniej ;-)

#androiddev #programowanie #studencinieznajo #testowanieoprogramowania
  • 18
@neo1k4: Dwie kwestie:
1. Nie działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wyskakuje toast "Nieobsługiwany tag", w aplikacji nic się nie dzieje.
2. Mimo włączonego NFC przenosi mnie do ustawień "Łączność bezprzewodowa", w których... nie mam przełącznika NFC. xD
LG G2 (D802) i legitka PB
Dzięki za komentarze, będę to sprawdzał

@Tojtek: "każdy inny czytnik (...) łapie jakieś dane" - problem z legitymacją jest taki, że musi złapać konkretne dane a dla różnych kart inaczej to wygląda. Mam dostęp jedynie do kart wydanych przez PP, stąd właśnie potrzeba sprawdzenia z jakimi uczelniami jest problem - jeśli legitymacje są robione zgodnie z ustawą to jest duża szansa, że da się je odczytać.
@neo1k4: Mireczku, trochę o co innego mi chodzi. Ta aplikacja zachowuje się, jakby w ogóle "nie gadała" z NFC w fonie. Toast "Nieobsługiwany tag" to systemowy toast. Po prostu żadna aplikacja nie przejęła kontroli nad NFC, więc system sam próbował to rozkminić. W innych aplikacjach do czytania danych NFC nie ma tego komunikatu, a pokazują mi dane, które przesyła ta legitka, nawet "zbliżeniówka" z banku. Po prostu z jakiegoś powodu ta
@Tojtek: Rozumiem o co chodzi. Możesz mi przesłać zakładkę "Tech" z TagInfo po odczycie karty? W aplikacji mam ograniczenie na łapanie tylko tych "tagów" (kart), które są faktycznie obsługiwane, pewnie ta nie wpadła definicje.
Politechnika Białostocka?
W google play jest dostępna aktualizacja (0.2.4) - poprawiona obsługa w samsungach i lg (niestety nie wszystkie lg - na G4 nadal nie działa), być może poprawka wpływa też pozytywnie na inne urządzenia.

Legitymacje nie ze wszystkich uczelni są obsługiwane (na razie).