Wpis z mikrobloga

O mireczki jak kisne. Przejechałem właśnie nowootwarte trasa WZ. Z Widzewa do retkini. Dwa lata, dwa lata korków, nie policzę ile godzin które pewnie sumują sie w dobre tygodnie Życia mieszkańców, by otworzyć nawet nie tunel, tyko drogę która jest niżej niż inne. I co najlepsze, zmiany w czasie przejazdu są tak minimalne, ze chce sie płakać. Udrożniono najmniej zakorkowany fragment systemu, korki od zawsze były gdzie indziej - i bez zaskoczenia są dalej. żałosne, żałosne, zalosne.
I wiem, ze to nie tylko "tunel" w centrum, ale trzeba było zamykać centrum żeby zrobić tramwaje na Olechowie.
Jako mieszkaniec Łodzi czuje sie ordynarnie wydymany. #trasawz #lodz #bezczelnosc
  • 12
@edgar_k: światła na Żeromskiego, wolczanskiej, Kościuszki, Piotrkowskiej i Sienkiewicza. 5 przecznic teraz sie przelatuje w chwile. I jak piszą wyżej chodziło o usprawnienie komunikacji miejskiej. Ale malkontenci zawsze sie znajda, najlepiej nic nie robic to wtedy nie bedzie mozna narzekać tylko przyznac racje gogusiowi lindzie.
Ale malkontenci zawsze sie znajda, najlepiej nic nie robic to wtedy nie bedzie mozna narzekać tylko przyznac racje gogusiowi lindzie.


@wielad: @duncanidaho2: ale czytajcie panowie, ze zrozumieniem - pisałem o jeżdzie samochodem i tylko o tym. NIe o trwamwajach, autbusach, szybowcach czy helikopterach.

przecież nawet system sterowania ruchem nie jest jeszcze załączony


@2ndLaw: mowisz o tym co mial byc na Kościuszki/Zachodniej przy okazji budowy "Cityrunnera" pare dobrych lat temu?
Nie, o tym który został włączony jako jedno z zadań przy okazji aktualnej inwestycji trasy WZ


@2ndLaw: ja wiem, ale fakt, że po tylu latach nie odpalili tamtego nie napawa optymizmem. NIe po DWÓCH latach.