Wpis z mikrobloga

Cześć,
potrzebuje porady, w tym roku postanowiłem spróbować zacząć jeździć na rowerze trochę więcej niż tylko do sklepu/ coś latawic w mieście itp. Kupiłem sobie Authora
http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/author-2014/rowery-crossowe/author-compact, jako że byl najtanszy w miejscowym sklepie, a nie chcialem wydawac duzo pieniedzy (koles mi proponowal rowery po 3k+, nie chcialem bo nie wiedzialem czy sie wkrece w jezdzenie :) )
No i teraz nachodzą mnie myśli czy własnie nie sprzedać tego authora gdzieś na olx i nie kupić jakiegoś roweru szosowego, widziałem ze #wykoptribanclub jest polecany dla początkujących i jest w przystępnej cenie (1500 zł ).
Dlatego chciałbym się was zapytać, czy jest w ogóle sens kupowania nowego roweru (moj ma dopiero jakieś pól roku jak nie mniej).jestem całkowicie zielony w sprawach sprzętu i nie wiem czy triban jest dużo lepszy od tego authora albo na odwrót, gdzie sa lepsze przełożenia LUBIE #!$%@?Ć, no i ta kierownica w tribanie :D
#rower #szosa
  • 9
@Uhaab: Póki co nie pierdziel tylko idź jeździć. Z takimi gumami to skocz też do lasu, bo może teren ci się bardziej spodoba niż szosa. A może po prostu w końcu na uniwersalność postawisz i będziesz chciał jednocześnie grzać po szosie i zaraz w teren zjeżdżać. Pojeździj chociaż miesiąc to po szosie to w terenie i będziesz wiedział czy rower lubisz i jaki typ jazdy cię najbardziej kręci.

Szczerze to ten
@shusty: @Uhaab: Po kolejnych kapciach zlapanych w szosie (triban ale gumy nie oryginalne) odpowiednio w parku i na sciezce rowerowej dochodze do wniosku, iz optymalnym 1 rowerem (wykluczam mozliwosc posiadania kilku rowerow) to przełaj, na gumach z wiekszym bieznikiem na jesien/zime i slickach na lato. Z powodu awari przesiadlem sie na mtb do jazdy po miescie plus odcinki walami nad rzeka etc i amortyzator jest absolutnie zbedny, ba nawet powiem
@Uhaab: Ewentualnie poobserwuj tagi rowerowe ze swojej okolicy, moze jakis mirek wyralby sie z Toba na krotka wycieczke i dal sie "karnac' na swojej szosie. Mialbys od razu jakies porownanie, widzialem juz wiele ogloszen gdzie ludzie sprzedawali nowe rowery szosowe bo im po prostu ten rodzaj jazdy nie podpasowal, a w efekcie tracili pieniadze bo ledwie uzywany to nie to samo co nowy.
@Uhaab: i ja dymam na jednym. Jeśli zdecydował byś się jednak na coś więcej niż niż tylko szosa to jakiś dobry cross. Na codzień do roboty po asfalcie (może nie #!$%@? ale jest szybko), a i delikatne górskie szlaki zdażyło się zahaczyć.
Podepnę się pod temat, wczoraj kupiłem okazyjnie Tribana 520 i chciałbym mieć do niego drugi zestaw kół (opony+felgi+kaseta) który byłby bardziej uniwersalny, nadawał by się
na przejazd utwardzoną lesną ścieżką itp. Możecie polecieć coś niedrogiego? Czy do tego Tribana wejdą opony 700x32c?
@John_Baildon: Na mirko dosyć niedawno ktoś właśnie miał pomysł zrobienia z Tribana trochę przełaja, ale ogólnie wyszło na to że się do tego nie nadaje. Ktoś pisał jakie opony wejdą, ale max to były 28mm bez bocznych klocków chyba. Niestety tutaj przeważanie z przełaja wyjdzie lepsza szosa niż z szosy przełaj.