Wpis z mikrobloga

@graczznumerempierwszym: Litewski chleb > wszystkie inne chleby.
Jeżeli lubisz alkohole, to polecam Kanapių. Kosztuje ~2.23 eur za litr i ma narysowaną marychę na etykietce. Jeżeli jedziesz z #rozowypasek to Švyturys Baltas, polecam do tego piwa dodawać plasterek cytryny.
Aha, alkohole są sprzedawane w godzinach 8:00-22:00. O innej porze mumsisz szukać monopolowego i pewnie ci sprzedadzą alkohole w otwartych butelkach.

Nie ma na co więcej zwracać uwagi. Litwa nie różni się specjalnie
@graczznumerempierwszym: Przecież jedziesz, do Druskienik, a nie do Wilna. Szczerze powiem, że nie wiem. Ja się nie spotkałem z #!$%@? za polską mowę, ale niektórzy mówili, że Litwini zwracają uwagę jeżeli ktoś w autobusie/trolejbusie będzie mówił po polsku.
Nie byłem nigdy w Druskienikach, więc nie wiem jak jest tam, ale miasto pewnie żyje z aquaparku, to nie widzę sensu, żeby mieli atakować turystów, którzy przyjechali tu by wydać kasę :)
@graczznumerempierwszym: byłem w tym roku w Wilnie i nie spotkały mnie żadne nieprzyjemności gdy mówiłem po polsku. Ba nawet w hostelu lub knajpie jak obsługa usłyszała polski język to często sami zagadywali po polsku. W Wilnie jest sporo polaków zarówno turystów jak i mieszkańców.
@graczznumerempierwszym: Ja korzystam z usług tele2, bo mam za 2,03eur 1GB internetu. Ostatnio gościłem paru mireczków, to wiem, że kupili sobie starter Eżys i tam mieli już 1GB internetu, 250min i 6000 sms. Nie wiem tylko ile płacili za kartę. Myślę, że to koszt kilku euro. Starter można kupić w 'Spaudos kioskas' albo w Maximie. Wystarczy poprosić o "eżio pakuote".
Nie wiem jak w Druskienikach, ale w Wilnie Wifi jest w