Wpis z mikrobloga

Znacie biegacza, który biega na dobrym poziomie, ale w ogóle nie robi treningu uzupełniającego, na sztangę ma uczulenie, a streczingiem się brzydzi. Inaczej mówiąc - wyłącznie biega, dobrze to robi i nie łapie kontuzji?

#bieganie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kapusniak: To delikatnie mi brak do twoich kryteriow, ale w nicnierobstwo poza bieganiem wpasowywuje sie idealnie.
Z kontuzji to rozciegno 2 lata temu, rok temu cos z kolanem. Przechodzilo raczej bez wspomagania odpowiednio 4 i 3 miesiace.
  • Odpowiedz
Znacie biegacza, który biega na dobrym poziomie, ale w ogóle nie robi treningu uzupełniającego, na sztangę ma uczulenie, a streczingiem się brzydzi. Inaczej mówiąc - wyłącznie biega, dobrze to robi i nie łapie kontuzji?


@PurpleHaze: jest trochę gówniarzy, którzy organicznie (talent + wf, #!$%@? zazdroszczę) potrafią być blisko 40 min/10km. Ale generalnie nie.

Tzn można mieć uczulenie na sztangę przy połówce i wyżej (takie tam pierdoły o wolnokurczliwych mięśniach ;)),
  • Odpowiedz
@kapusniak:
@Zyciodajny_Zyciorys:

Ze sztangą i ogólnie pojętymi ćwiczeniami siłowymi nie miałem nigdy nic wspólnego i jestem zdania, że przy amatorskim bieganiu są one zbędne. Pewien poziom sportowy można wypracować bez tych elementów. Oczywiście inaczej to wygląda u profesjonalistów, chociaż w większości biegacze długodystansowi unikają typowego treningu siłowego.

Odnośnie treningu uzupełniającego to do pewnego momentu w ogóle go nie robiłem. Wydaje mi się, że zacząłem go uwzględniać dopiero po dwóch latach treningów, czyli w momencie, gdy biegałem już 16:20 na 5 km i
  • Odpowiedz
@grecki: Ja raczej daze w kierunku biegow dlugich i dluzszych. Nie trenuje szybkich interwalow, zadnych przebiezek itd. Stad pewnie braki szybkosciowe. Nie potrafie sie zmusic by sobie opracowac konkretny plan z akcentami i sie go trzymac. Najczesciej albo biegam w tempie P tak 10-14km, albo dlugie wybiegania powyzej 20.
Tak sie przywyczailem i lubie tego typu treningi.
Skutkuje to wlasnie czasem na 10, ktory nijak sie ma do 42 czy
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Rozsądek przyjdzie z czasem, ja też miałem duże opory przed nie #!$%@?, aż trafiłem na gościa który mi pomaga układać przekrój treningów. Nie walę już co tydzień 10km na 90-95% żeby pobić 10 sekund z poprzedniego czasu. Teraz latam 80-90% tygodniowego dystansu na pierwszym zakresie, do tego dokładam przebieżki, rytmy lub coś w rodzaju 5 x 1km w tempie 3 zakresu z przerwą na 3 minuty lub 2 min.
  • Odpowiedz