Wpis z mikrobloga

jako JEDYNA z antysystemowych dostaje subwencje z państwa, czyli jest na garnuszku systemu XD


@urs6: Jednak nie ma swoich posłów, a Kukiz wprowadził dwóch;]

Kukiz bardziej liberalny od Korwina-Mikkego xD


@Luka_Wars: No nie wiem, inne zasady ma, nie ma partii tylko komitet.
  • Odpowiedz
No nie wiem, inne zasady ma, nie ma partii tylko komitet.


@Kaczypawlak: Nie rozumiesz. Kukiz zrobił to świadomie. Mógł zarejestrować partię i teraz miałby budżet nieporównywalnie większy od KORWiN, ale tego nie zrobił na własne życzenie. Broń dalej JKM, płaczę ze śmiechu.
  • Odpowiedz
Powiem tyle, ze partie, ktore tak #!$%@? o ukróceniu finansowania z budzetu powinny sie teraz zrzec subwencji.


@Cheater: I cała opozycja, która tej kasy nie chciała ją weźmie oraz KORWIN. Ja jeszcze bym nałożył na RAZEM ryczałt w wysokości 75%, wtedy byłbym szczęśliwy;]

Wychodzi tylko na to ze Kukiz mial jaja i nawet przewidzial wczesniej, ze moze byc pokusa, więc zarejestrowal komitet tak zeby bylo
  • Odpowiedz
Ja jeszcze bym nałożył na RAZEM ryczałt w wysokości 75%, wtedy byłbym szczęśliwy;]


@Kaczypawlak: meh, to zausz partię i walcz o zmniejszenie subwencji. Tak jak piszesz dalej - chodzi o takie same zasady dla wszystkich. Razem nie jest za zmniejszeniem/zniesieniem subwencjonowania partii z budżetu. To życzenie o tym żeby oddali 75% dlatego że mają 75% gdzieś w programie, w częsci zupełnie nie związanej z tymże jest dziwne
  • Odpowiedz
meh, to zausz partię i walcz o zmniejszenie subwencji


@omik: Miałem się zapisać, ale jednak lepiej wyszło, że się nie zapisałem. Poza tym dla mnie to słabe pieniądze są (nie mówię, że więcej zarabiam niż poseł, ale sporo mi brakuje, jednak godność mi nie pozwala się tak tanio sprzedać, watpię czy za 100 tys złotych, bym się na to skusił miesięcznie, wyżej cenie swoją godność;]), poza tym za duże ryzyko działalności w tej "branży";]

Tak jak piszesz dalej - chodzi o takie same zasady dla
  • Odpowiedz
W sumie to jest trollowanie ich programu


@Kaczypawlak: bardzo szkodliwe. Bo umacniasz niewiedzę o różnicach między dochodem/przychodem, osobistym/dla organizacji i o tym jak działa progresja podatkowa. Potem ludzie nie chcą podwyżek bo boją się tego że im płaca na rękę spadnie jak przekroczą próg 85k :/
  • Odpowiedz
Nie rozróżniasz dochodu od wydatków na działalność, oraz osoby fizycznej od osoby prawnej ...dlatego znajdujesz takie błędne powiązania z tymi 75%


@Cheater: Nie do końca, istnieje przecież RYCZAŁT i RAZEM się to łapie, to nie jest fundacja;] Poza tym ja tylko to postuluję, aby pokazać ich hipokryzję według mnie. Sami biorą kasę z budżetu, a ona mogła pójść na biednych, niestety nie pójdzie, bo sami ją wezmą i to jest mój problem z lewakami.

A jakie to ma znaczenie kiedy chodzi o wiarygodnosc i respektowanie wlasnych
  • Odpowiedz
Ja na przykład już mam opory pracować legalnie na cały etat plus dostać awans w pracy, gdyż wtedy będę płacił większe składki na ZUS, NFZ czy podatek dochodowy, a nie do końca mi się to uśmiecha. Nawet jak premię dostaję to brutto i wlicza się do końcowych zarobków w miesiącu i od tego idzie opodatkowanie, a więc mając tę samą stawkę na rękę zarabiam mniej im mam większy etat w pracy plus
  • Odpowiedz
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, możesz na liczbach?


@omik: Masz stała stawkę załóżmy 11 zł brutto. Pracując na 1/4 etatu zarobisz załóżmy, że cały etat to 40h 40x11=440 zł i to jest stawka brutto, od tego idą wszystkie składki i podatki, na cały etat masz 160x11=1760 zł brutto i z tego idą pieniądze na składki podatki, więc jesteś stratny, ponieważ nie dość, że więcej godzin spędziłeś w pracy to masz
  • Odpowiedz