Wpis z mikrobloga

Radiowa jedynka, temat rozmów: mandaty i karanie kierowców.
Dzwonią sluchacze i zapodają #rakcontent w stylu:
- konfiskujmy samochody
- niech bogaci płacą więcej
- zabierać okresowo prawko za przekroczenie o 10 km/h i to również poza zabudowanym
- zakazać CB radia

Te teksty fundują samestare pryki: "ja jestem kierowcą zawodowym, mam złotą odznakę kierowcy pks"

Jak można dyskutować o podnoszeniu kar jak mamy niemożliwie niskie i źle rozlokowane ograniczenia.
#truestory #kierowcy #ruchdrogowy
  • 22
@baltazarbaltazarowiczzewakin:
Przed jakimikolwiek zaostrzeniami kar, powinno się podnieść ograniczenia. Państwo probuje myśleć za kierowców i przez to, gdzieś, gdzie mozna spokojnie jecgac 70-90 stoi profilaktycznie 50, bo jak popada czy jest mgla, to niebezpieczne miejsce się robi albo bo 3 domy stoją.
@edgar_k: Pamiętaj, że św. Tomasz widzi wszystko!

To nie kwestia czy mi mniej przykro. Tylko czy ta osoba to zrobi drugi raz. Przepisy drogowe (bo o nie chodzi) są po to, żeby było bezpiecznie i żeby jakiś facet nie wjechał w Ciebie przy 150 km\h. Jak ja mam zapłacić 500 zł to dla mnie to dużo i "odstrasza" to mnie. Jak ma zapłacić ktoś to zarabia 15 000 miesięcznie to za
@baltazarbaltazarowiczzewakin:
Bo jesli nie zmienia sie ograniczenia, to to nawet nie jest dyskusja o tym kogo jak karać, tylko kogo jak bardzo okraść.
Ale #!$%@?ąc, znow profity by byly dla ludzi ukrywających zarobki (umowa na 1,3k, a 3k pod stolem), a ktoś kto uczciwie duzo zarabia bylby poraz kolejny karany za fakt pracowitosci. (kazda złotówka mamdatu powyżej kwoty, ktora dostalby bezrobotny byłaby karą za pracowitość)
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Jeżeli groziłaby Ci 4 miesięczna "odsiadka" w okresie mroźnej zimy to wolałbyś być bezdomnym czy milionerem? (Pomiń fakt co czeka Cię po wyjściu).

Pomijając kwestię kar (bo świat nie jest ani biały ani czarny) jak ktoś słusznie zauważył najpierw należy poprawić ograniczenia. Motoryzacja ewoluowała, systemy bezpieczeństwa razem z nią, a ograniczenia prędkości niekoniecznie idą w parze z postępem cywilizacyjnym.
Przepisy drogowe (bo o nie chodzi) są po to, żeby było bezpiecznie i żeby jakiś facet nie wjechał w Ciebie przy 150 km\h.


@baltazarbaltazarowiczzewakin: to moze rozstrzelać? Sprawiedliwe, druugi raz nie bedzie przestepstwa, a gwarantuje ze wszyscy zacznaa nagle jezdzic zgodnie z przepisami...
@baltazarbaltazarowiczzewakin: ano ma, ponieważ jeśli rozmawiamy o dotkliwości kary to bezdomny powinien być przetrzymywany dłużej ponieważ w więzieniu czeka go większy komfort niż na wolności (w zadanym okresie czasu) ;) Więc jeżeli mamy stosować kary zależne od majątku to stosujmy je wszędzie, a nie tylko tam gdzie "wygodniej" ;)
@baltazarbaltazarowiczzewakin:
komfort na wolności bezdomnego zimą < komfort w więzieniu bezdomnego zimą,
komfort na wolności milionera zimą > komfort w więzieniu milionera zimą.

Stąd kara dotkliwsza dla milionera, a więc niesprawiedliwie. Czyli w mandatach równamy aby bolało po równo, a w karach czasowych już nie?