Wpis z mikrobloga

#panstwoopiekuncze #podatki #sprawiedliwoscspoleczna

Czy w przypadku kiedy mam określone poglądy i brałem udział w wyborach - a mimo tego nie ma mojej reprezentacji w sejmie, to mogę nie brać udziału w tym państwie?

Nie płacę ZUS-u, nie ubezpieczam się w NFZ, nie byłem na polskich uczelniach, nie brałem nigdy zasiłku. Po drogach publicznych jeżdżę, ale płacę za nie podatek drogowy w paliwie. Mógłbym nawet zrzec się ochrony ze strony policji.

Otóż, nie mogę nie brać w tym udziału. Będą mnie łupić i ograniczać jak innych. Fuck logic...
Pobierz mrozobd - #panstwoopiekuncze #podatki #sprawiedliwoscspoleczna 

Czy w przypadku ki...
źródło: comment_zGxu7QF7MWHzuy7nbZUORsv6AWl703cz.jpg
  • 60
@cheslavv: Po pierwsze - jak Kowalski jest w stanie udowodnić, że np. komuna zabrała tę ziemię jego dziadkowi, to bierze ją od ręki. Uwierz mi, że nie zamknie drogi, tylko zrobi na niej zajebisty interes. Albo sprzeda. Albo nawet jak zamknie, to straci na tym a ktoś zbuduje nową drogę obok na swojej ziemi i będzie kosił hajs.

Po drugie - załóżmy nawet, że wieść rozchodzi się błyskawicznie, bo ludzie już
Możesz wskazać jedną cywilizację, która nie wytworzyła struktur państwowych?

@Xizor: nie znam cywilizacji, która budowała piramidy. Późniejsze, a w tym także nasza - nie mogę wskazać. Co oczywiście niczego nie dowodzi. Argument "jest bo było" do mnie nie przemawia.
Po pierwsze - jak Kowalski jest w stanie udowodnić, że np. komuna zabrała tę ziemię jego dziadkowi, to bierze ją od ręki.


@mrozobd: Przed kim ma udowodnić? Kto potwierdzi dowód? Kto weryfikuje autentyczność dokumentów kronikarzy opłacanych na wolnym rynku? Bogatszy, czy silniejszy?

Kowalski przychodzi do Ciebie i mówi Ci, że Twój dom stoi na jego ziemi. Ma papier od kronikarza A. Ty masz papier od kronikarza B. Kto ma rację? Bogatszy,
Późniejsze, a w tym także nasza - nie mogę wskazać. Co oczywiście niczego nie dowodzi.


@mrozobd: Oczywiście, że dowodzi. Dowodzi, że państwo ( w różnej formie) jest optymalną formą organizacji społeczeństwa.
@cheslavv:

Przed kim ma udowodnić?

przed każdym, kto tę ziemię będzie chciał sobie zająć.

Kto potwierdzi dowód?

Nie rozumiem. Dowód to dowód. Tylko musi być dobry i niepodważalny.

Kto weryfikuje autentyczność dokumentów kronikarzy? Bogatszy, czy silniejszy?

Jak okażą się nieautentyczni, to nikt więcej im nie zapłaci i pójdą z torbami. Rynek panie, rynek!
anarchia to system utopijny, nie da się go zrealizować przez czynnik ludzki. Jasne, można sobie gdybać, ale nie da się tego przełożyć na rzeczywistość.


@TheMadHatter: tak tak, też tak słyszałem
państwo ( w różnej formie) jest optymalną formą organizacji społeczeństwa.


@Xizor: czy my żyjemy w świecie "optymalnym"? HA HA HA! Jak widać nie, bo nie każdemu odpowiada
Nie rozumiem. Dowód to dowód. Tylko musi być dobry i niepodważalny.


@mrozobd: Ale o czym świadczy jego niepodważalność? Przecież wszystkie drukarki drukują z podobną jakością. Nie masz żadnej bazy informacji, w której możesz sprawdzić autentyczność dokumentu. Przecież Państwo nie istnieje. 38 mln osób chodzi z kartką A4 mówiącą, że Twoja działka nad jeziorkiem należy do każdego z nich z osobna. Ty też masz taką samą kartkę A4 mówiącą, że to Twoja
38 mln osób chodzi z kartką A4 mówiącą, że Twoja działka nad jeziorkiem na leży do każdego z nich.

@cheslavv: mój dziadek za komuny drukował takie same kartki jak dziś, czy dziś takie same jak za komuny?
@mrozobd: Mamy 1 dziadka z czasów komuny i 3 oszustów doskonałych, którzy podrobili dokumenty. Idealnie, bez skazy. Wszyscy mają identyczne dokumenty. Który dokument jest zgodny ze stanem faktycznym?

Nie ma nikogo, kto wydałby wyrok. Macie działkę i do końca życia się spieracie, bo każdy ma dokument. Sąd nie pomoże, bo nie istnieje. Policja nie istnieje. Jesteś Ty i 3 przeciwników tak upartych, że nie odpuszczą. Jeden już zburzył Twój dom i
@cheslavv: Który dokument jest zgodny ze stanem faktycznym?
Ten, który potwierdzają sąsiedzi, inni członkowie danej społeczności itd. Próbujesz wyciągnąć ode mnie tutaj stwierdzenie, że mój pomysł jest idealny. Nie ma szans. Jak #!$%@?ło się własność prywatną w takim stopniu jak ta w dzisiejszych czasach, to rozwiązań często nie ma wcale. Co oczywiście nie oznacza, że mamy trwać w tym syfie i legitymizować własność pochodzącą z kradzieży (a takiej można udowodnić na
Ten, który potwierdzają sąsiedzi, inni członkowie danej społeczności itd.


@mrozobd: Sąsiedzi mają ciebie w dupie, bo Ciebie nie lubią i wolą żeby na Twojej działce zamieszkał jeden z oszustów - piękna, złotowłosa 20 latka. Mówią, że Twój dokument jest nieważny, a dokument oszusta jest prawidłowy. Co robisz?

Nie ma społeczności, bo to oznaczałoby zalążek uregulowanego systemu. Każdy żyje na swój rachunek.
Nie ma społeczności, bo to oznaczałoby zalążek uregulowanego systemu w danym miejscu.


@cheslavv: i tu doszliśmy do sedna. Tutaj się nie zgadzamy. Ja po prostu wierzę w ludzi i społeczności ludzkie. Wiem, że jakby ludzie mieli więcej odpowiedzialności, wolności i bogactwa, to społeczeństwo byłoby zdrowe i rozwijające się. Dzięki za niezłą dyskusję - tak mało jest ludzi chcących oderwać myśli od myślenia schematami.
Ja po prostu wierzę w ludzi i społeczności ludzkie.


@mrozobd: Trzeba było od razu mówić, że chcesz żyć w Państwie religijnym.

Wiem, że jakby ludzie mieli więcej odpowiedzialności, wolności i bogactwa, to społeczeństwo byłoby zdrowe i rozwijające się.


@mrozobd: Somalia. EOT.
@mrozobd: Była wolność, było terytorium niekontrolowane przez nikogo, ale już nie ma, tak samo jak tutaj nie byłoby wolności gdyby powstała anarchia. Po prostu silniejszy wstaje i zaczyna rządzić siłą.
@dwa_szopy: była wolność, było terytorium kontrolowane przez jego użytkowników. Później jakaś banda się zmówiła i postanowiła to terytorium sobie zagarnąć. I to jest właśnie państwo. Okupacja bandy przestępczej na danym terytorium. My, tzw. "obywatele" jesteśmy jedynie ofiarami okupacji