Wpis z mikrobloga

@Wierszu: ja postawiłam na kindla choć też szukałam tańszej opcji. Przekonali mnie użytkownicy. Niebieskipasek,bo dla niego to był prezent jest bardzo zadowolony i nie widzi żadnych minusów.
@Wierszu: Jeśli nie potrzebujesz czegoś więcej niz daje Kindle, to ciężko znaleźć coś taniego i dobrego. Ja jednak Kindle nie mam, bo mi nie wystarcza to, co oferuje kindle.
@jokefake: NIe każdy może czytac książki na tablecie... Mnie przy dłuższych tekstach albo bolą oczy, albo się rozpraszam, nie mam tego problemu przy czytnikach, a mam dwa T68 i PocketBooka.
@Kaczus2B: Nie orientuję się w temacie, dopiero co zacząłem interesować się czytnikami i stwierdziłem, że przydałby mi się jeden w życiu - możesz krótko napisać czego można więcej oczekiwać niż od czytnika za 500 zł? Pytam serio, bo mimo, że pytam o coś tańszego, to nie dlatego, że mnie nie stać, tylko próbuję się zorientować. A mógłbym nawet dopłacić, gdybym widział sens ;)
@Wierszu: Obsługi większej ilości formatów plików, możliwości skorzystania z zewnętrznej karty pamięci, większej personalizacji wyglądu książek, przycisków do zmiany stron, poprawnego dzielenia wyrazów w książce.
@Wierszu: Głównie dlatego, że e-ink słabo radzi sobie z wyświetlaniem czegokolwiek innego niż czystego tekstu czy statycznych obrazów. Owszem - da się wejść na strony internetowe, ale żadna animacja na nich nam się nie wyświetli, całość będzie w odcieniach szarości, a scrollowanie strony będzie mordęgą ze względu na wolne odświeżanie ekranu.

Panuje przekonanie, że Kindle musi zawierać w sobie nie wiadomo jak dużo opcji, bo do tego przyzwyczaiły nas wszystkie smartfony,
@Wierszu: Zapomnij o przeglądaniu stron, można, ale nie jest to wygodne, dotyk na czytniku jest dużo słabszy, przez co mniej wygodnie się surfuje. To jest raczej - od czasu do czasu moge skorzystać (czytniki nowe zazwyczaj mają wifi, więc da się).
@Wierszu: 3g w kindlu pozwala tylko przeglądać Amazon i ściągać od nich książki. Do tego przeglądanie stron na czytniku przypomina pokaz slajdów, z uwagi na małe tempo odświeżania ekranu, coś jakbyś próbował grać we współczesną grę na komputerze sprzed 15 lat. Czytnik jest od czytania, to nie tablet.
@Sarpens: ok, ale paperwhite to dobry wybór?
@Kaczus2B: powinienem sobie odpowiedzieć na kilka pytań na temat tego, czego potrzebuję i zastanowić się jeszcze nad tymi dwoma czytnikami, o których pisałeś? Problem w tym, że jak nie poużywam jakiegokolwiek czytnika, to nie będę wiedział tak naprawdę, co jest dla mnie ważne.
@Wierszu: Niestety - każdy ma swoje wady i zalety. Kindle ma dobra cenę, za dobra jakość i dobra obsługę. Inne - wtedy, gdy wymagasz czegoś więcej. Ja mam rodzinę, więc wyszedłem z założenia, że co najmniej 2 czytniki będę potrzebował, więc kupiłem najpierw dający najwięcej możliwości, a następnie sprawdziłem co mi się przydaje, a co nie.
@Wierszu: Obecnie są cztery wersje dostępnych Kindle:
- zwykły - wersja budżetowa, brak podświetlenia
- Paperwhite 2 - podświetlenie ekranu
- Paperwhite 3 - podświetlenie ekranu i wyższa rozdzielczość ekranu niż poprzednik
- Voyage - wersja dla ludzi mających kasę, trochę bajerów dodatkowych

Ja bym kupował Paperwhite 3 obecnie. Co prawda z PW2 będziesz równie zadowolony, ale po pewnym czasie jak sięgniesz po trójkę to zaczniesz zauważać różnice w jakości ekranu.