Wpis z mikrobloga

Mirki ustawilem sie na leczenie kanalowe. Tylko sie teraz tak zastanawiam ze byla mowa o 2 wizytach i sie nie zapytalem kiedy to drugie ma byc xD Domyslam sie ze jak najszybciej po 1 wizycie, i tu moje pytanie: ile przewaznie jest dni odstepu pomiedzy takimi wizytami?
#stomatologia #medycyna #pytanie
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrenalina: najwyraźniej ukończyłem, skoro umiem pisać, a ty w erze auto-korekt masz z tym problemy. Jeszcze trucie zęba nazywasz opatrunkiem. A opatrunków się nie stosuje w stomatologii, jedynie wypełnienia. EOT.
  • Odpowiedz
@Drakalen Dobrze, wytlumacze. I w stomatologii stosuje sie okreslenia 'opatrunek' :)
Leczenie kanałowe może być rozpoczęte na dwa sposoby. Jednym z rozwiązań jest dewitalizacjamiazgi (zatrucie zęba), które polega na założeniu na odsłoniętą miazgę opatrunku dewitalizującego, który powoduje kontrolowane umartwienie zeba. Opatrunek dewitalizujący pozostawiony zbyt długo w zębie może mieć toksyczny wpływ na tkanki otaczające ząb.
Czasami warto nie udawac wykopowego eksperta, bo mozesz nie miec racji. Temat wyczerpany, pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Drakalen: omg, typowe nie znam sie to siee wypowiem.. zanim zaczniesz kogos obrazac to wypadaloby znac przynajmniej podstawy. Fleczer, ktory jest aplikowany to opatrunek.
  • Odpowiedz
@adrenalina: No miałem na myśli, że nie wrzuca się wypełnienia na tylko 3 dni. Nie ma to najmniejszego sensu i zatrucie zawsze jest dłużej. Maksymalnie 2 tygodnie i dentyści zazwyczaj "wyjmują" je w ciągu tygodnia lub dwóch. Nie trzy dni.
  • Odpowiedz
@packu: Bo skoro mówiła, że to trwa 3 dni, to myślałem, że przez słowo "opatrunek" rozumie dosłownie jakiś opatrunek. Jakiś materiał. No i zwróciłem honor, bo jednak coś na ten temat wie. A ty tu spinasz dupę jeszcze bardziej niż my razem wzięci. Zapewne tylko dlatego, że #rozowypasek to bronić musisz. Rycerzu wykopu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drakalen: hahaha, a teraz chcesz wyladowac swoja niewiedze na mnie? :) odpisalem bo robisz przyslowiowa k---e z logiki, cisnac innych bo Ty wiesz najlepiej, a wiedze o leczeniu kanalowym masz na podstawie dwoch wizyt xDD No po prostu ekspert xD
  • Odpowiedz
@packu: Przecież nic nie wyładowywuje, wyskoczyłeś tutaj jak rycerz z erekcją na widok różowego paska pod awatarem i tyle. No, dwa leczenia kanałowe + mnóstwo komplikacji, więc strasznie dużo aż do znudzenia mi moja serdeczna pani stomatolog opowiadała. No ale tak, ty opierasz wiedzę na internecie. Spadaj na #czarnolisto
  • Odpowiedz