Wpis z mikrobloga

Siema mirasy spod prawilnego tagu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś zadam pytanie o hinty dot. gry w Opena na tablecie. Otóż mam służbowy tablet Lenovo 7" i na nim odpaliłem Opena. Próbowałem grać paluchami ale idzie nieco średnio, dlatego chciałbym się zapytać o jakieś porady doświadczonych mirasów w graniu na urządzeniach mobilnych.
- Czy można podpiąć myszkę pod tablet i będzie działać w Openie? Jeśli tak, to polecacie jakąś malutką? Na stoliku w wagonie raczej będę miał mało miejsca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Jeśli myszka nie działa, to jak sobie radzić żeby w miarę sprawnie poruszać się po interfejsie? Pomniejszyłem czcionkę i rozmiar przycisków aby było łatwiej operować po ekranie głównym gry.
- Jak wygląda sprawa z GRF? Działają na tej samej zasadzie? Wrzucam je po kablu do katalogu gry/newgrf czy jest jakaś inna ścieżka dostępu?

Pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS.: A jak wygląda sprawa z podpięciem klawiatury + myszki do tabletu? Działa to jakoś sprawnie? Są jakieś huby, bo mam tylko jedno wyjście microusb, a jeszcze bym podpiął chętnie powerbanka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#openttd
  • 10
@grzegoor: Tablet na Windowsie czy Androidzie?
Tablet musi obsługiwać usb otg, podpinasz przejsciowkę micro usb -> usb i dalej co chcesz, ja do Note 3 podpinałem klawiaturę, myszkę i pendriva równocześnie ale grzał się jak #!$%@?
Chociaż nie wiem jak wtedy podłączyć powerbanka bo technicznie tablet jest dawcą prądu dla urządzeń i nie ma jak być ładowany
@wieniu: No popacz pan, nie pomyślałem o tym (jakoś nigdy nie miałem zaufania do tej technologii czy to słuchawek bt czy myszek). A klawiatura + powerbank zaskoczy czy raczej nie?
@wiciu_s: android, Lenovo A3500. No to chyba zrobię tak, że myszka + klawiatura, a jak spadnie prąd to dopiero ładowanie po odpięciu zestawu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tylko strasznie gnojek traci baterię i nawet nie wiem na czym.