Wpis z mikrobloga

Środowiska wolnościowe, jak ostatnio pokazało życie, mają problem ze zrozumieniem progresji podatkowej. Uważają, że wejście w kolejny próg sprawia, że nagle, skokowo, zaczyna się płacić wyższą stawkę od całości dochodu.

Mało kto wie, że finansowanie partii politycznych podlega podobnym zasadom. Najwięcej, bo 5,77 zł płacą od głosu poniżej 5%, za kolejne głosy płacą 4,61 zł i 4,04 zł.

Zastanawiam się więc - a może 4,9% to wynik niezrozumienia mechanizmu podobnego do progresji podatkowej? Celowy zamysł, aby dostać jak najwięcej subwencji?

#heheszki #polityka #neuropa #wybory #korwin
BongoBong - Środowiska wolnościowe, jak ostatnio pokazało życie, mają problem ze zroz...

źródło: comment_noKsJ4QDytKPF0NV2vcZZvPP3pPP4eO0.jpg

Pobierz
  • 17
@u-cichego: teraz nie wiem czy ci serio szukać, bo naprawdę nie widziałeś i jak zobaczysz to powiesz "kurde, rzeczywiście tak było", czy ja ci znajdę, a ty jesteś jednym z tych, którym nic nie pasuje i zacznie się wielkie tłumaczenie i wątek na 30 komentarzy, z których absolutnie nic nie wyniknie. Nie zrozum mnie źle - wolę marnować czas na inne rzeczy niż szukanie ci oczywistości, jeżeli ma to przynieść zerowy
@grzegorz-zielinski: nie no, jeżeli mi rzeczywiście pokażesz ten rzekomy "spam", to oczywiście przyznam rację. A póki co nadal nie wiem skąd się wziął ten mit, bo sam niestety nie mogę znaleźć - a nikt mi nie chce wskazać.
Znaczy nie "przyznam rację", po prostu dowiem się skąd ta opinia o nierozumieniu progresji się wzięła - bo o to zapytałem na samym początku.

A, no i przy okazji będę wiedział kto kompromituje środowisko wolnosciowe swoją niewiedzą :)