Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Zawierzając Waszej nieocenionej mądrości mam dla Was zagadkę połączoną z małym #rozdajo.
Komentarz z najlepszym rozwiązaniem otrzymuje kod na bilet do Multikina ważny do 31.12.15 a zadanie brzmi następująco:
Jest kilkuosobowa grupa. Jedna osoba z tej grupy mówi reszcie tajemnicę. Jedna z osób, którym tajemnica została powiedziana wyjawia tę tajemnice osobie spoza grupy, powiedzmy osobie A. W jaki sposób osoba A może dać do zrozumienia osobie, która wyjawiła tajemnicę, ze o niej wie, bez wydawania żadnej z osób z grupy?
#zagadka #socjologia #logika #zagadki #rozdajo
  • 16
Jedna z osób, którym tajemnica została powiedziana wyjawia tę tajemnice osobie z poza grupy, powiedzmy osobie A. W jaki sposób osoba A może dać do zrozumienia osobie, która wyjawiła tajemnicę, ze o niej wie


Raczej nie musi dawać do zrozumienia, to oczywiste ;)
@jkbck: Ja to zrozumiałam tak, że chodzi o osobę z tajemnicą, a nie tą fałszywą... bo to bez sensu "ej ziomeczku, powiedziałeś mi wczoraj jego tajemnicę" - "no tak" - "no właśnie" - "aha". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kiebasov: 2 dni nie przeglądałem tagów, dopiero teraz zobaczyłem

Tajemnica dotyczy bezpośrednio osoby A, więc wystarczy, że osoba A opowie grupie sytuację w której wydarzyło się "to coś" co zostało uznane jako tajemnica.