Wpis z mikrobloga

Po ostatnich wpisach muszę przyznać, że co niektórym się pali ostro w dupie. Co chwila komentarz ośmieszający partię KORWiN, co chwila o protokole 1%, że nie przekroczą progu itp. Wszystko po to, aby wmówić niezdecydowanym, że głos na KORWiN to głos zmarnowany, bo i tak się do sejmu nie dostaną.

Wśród swoich znajomych widzę, że na KORWiN głosuje 2x tyle osób co w wyborach prezydenckich(wtedy głosowali na Kukiza). Nawet w komentarzach widać, jak wielu mirków przekonało część swojej rodziny. Naprawdę jest duża szansa wykręcić dobry wynik. Tak więc prośba do wahających się: nie spekulujcie tylko idźcie na wybory i zagłosujcie bez kalkulacji kto przekroczy/nie przekroczy progu. Nawet ostatni onetowy sondaż dał 6 procent KORWiNowi.

#4konserwy #korwin #jkm #wipler #wyboryparlamentarne2015 #polityka
  • 38
@kamnow: To logiczne, że sondaże są zaniżone. Nigdy nie widziałem takiego zainteresowania Korwina jak teraz. Mnóstwo moich znajomych od Kukiza głosuje na Korwina. Do tego oprócz młodego elektoratu głosują też rodzice moich znajomych i moja mama - żelazny elektorat Pis. Tak więc ja jestem przekonany przekroczeniem progu.
@OgraniczeniaiLimity: Czyli sugerujesz, że przed wejściem do UE nie mieliśmy handlu zagranicznego? Ciekawe... Norwegii i Szwajcarii nie ma w UE i jakoś wiążą koniec z końcem. Dodatkowo Wielka Brytania ma duże zakusy, żeby wyjść z niej.
Unia jest solą w oku, bo ma różne bezsensowne obwarowania prawne (limity na mleko, pakiet klimatyczny itp.), które mocno hamują gospodarkę. Ostatni kryzys imigracyjny też pokazuje, jak bardzo UE nam "pomaga".
@OgraniczeniaiLimity: Nie wiem czy przeglądałeś ich program wyborczy, ale nie ma tam nigdzie postulatu, aby z UE wychodzić. Za to naciskają na zachowanie suwerenności Polski, co chyba nie jest dla nas szkodliwe.

Tak BTW śmieszy mnie trochę podejście ludzi, że jak Korwin wejdzie do sejmu to zaraz wyjdziemy z UE, zlikwidujemy NFZ itp. Przecież oni raptem będą mieli kilkunastu/kilkudziesięciu posłów. Na pewno nie będą sprawować władzy w Polsce, co najwyżej mogą
@kamnow: A telewizja juz działą i urabia elektorat.
W radio tez od rana trąbią z był jakis nowy sondaz IPSOS i ze Korwin na pewno nie wiejdzie do sejmu, a Kukiz ma 12% bodajze.
Przekaz podprogowy jest jasny: Nie głosuj na Korwina bo i tak nie masz szans. JAk juz jestes antysystemowcem to głosuj na Kukiza, on na pewno wejdzie i głos nie bedzie zmarnowany.
Wśród swoich znajomych widzę, że na KORWiN głosuje 2x tyle osób co w wyborach prezydenckich(wtedy głosowali na Kukiza). Nawet w komentarzach widać, jak wielu mirków przekonało część swojej rodziny. Naprawdę jest duża szansa wykręcić dobry wynik.

@kamnow: gdyby każdy tego typu post na wypoku miał pokrycie w rzeczywistości to Korwin właśnie zostawałby prezydentem świata z 700% poparcia.
@kamnow: Mnie zawsze najbardziej rozwala argument o "zmarnowanym głosie". Zawsze odpowiadam: W takim razie idź i oddaj "niezmarnowany" głos na PO lub PIS. Przecież chodzi o to żeby wytypować najpopularniejszą partię :E
@kamnow: napisałeś do wahających sie, czyli rowniez do mnie, tak... Wciaz nie wiem czy Janusz czy kukiz, powiem szczerze, troche zmęczyły mnie zagrywki Janusza nawiązujące do hitlera i obawiam sie, ze bede musiał to cierpieć przez następne cztery lata, co do kukiza to strach, ze wpuści gromadkę terrorystów do polski, o innych partiach nawet nie mysle, bo to jedno wielkie nic ! Przekonaj mnie cumplu
@kamnow: nie wiem czy łamię ciszę wyborczą tym co napiszę, więc wjebcie mnie do grypsujących jak coś, ale zagłosuję teraz na nowoczesną. Na Korwina głosowałem dawniej, bo miał dobre poglądy na gospodarkę, choć debil und oszołom. Teraz mamy podobną prawicową partię, ale z psychicznie zdrowymi profesorami ekonomii
@kvvach: tzn. zgadzają się niektóre nazwiska na liście nowoczesnej z byłymi członkami Platformy, ALE Platforma zdobyła popularność będąc na początku za niższymi podatkami i byli typową partią prawicową, ale się zmieniło bo Tusk "hehe doszliśmy do władzy i teraz znamy realia kraju". Ci bardziej liberalni mogli się poczuć oszukani, więc przeszli do Nowoczesnej.
@happyloverboy: Nie będę Cię przekonywał personalnie, napiszę o moim punkcie widzenia.

Przy wyborach prezydenckich stwierdziłem, że to ostatni raz, kiedy głosuję na Korwina. Liczyłem na to(nie tylko ja), że Kukiz zrzeszy środowiska antysystemowe i wreszcie będzie można zagłosować na jakąś solidną alternatywę. Jak się skończyło to wszyscy wiemy, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. "Dzięki" Kukizowi w wyborach nie wystartowały partie KNP, RN, dodatkowo Braun i
@happyloverboy: Spieszyłem się jak mogłem, żeby zdążyć przed. Prawie się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wracałem w rodzinne strony na wybory i niestety autobus trafił w korki... A jak już miałem prawie cały post na telefonie to ktoś do mnie zadzwonił, przez co cały mi się skasował. Nie miałem już siły pisać ponownie i wolałem poczekać na klawiaturę.