Wpis z mikrobloga

Dziś przemyślenia o poparciu politycznym dla #korwin. W #pracbaza (IT) otwarcie około 25% popiera i głosuje na prawaka Korwina. Jeden koleś jest nawet w partii. Ja moja żona, brat i kilku znajomych spoza pracy też popierają. Jakby nie patrzeć jakieś 15% ludzi których bezpośrednio znam.

Czy ja żyje w bańce korwinowej i po prostu dużo osób z mojego otoczenia go popiera ?

Pytam bo nijak się to ma do wyniku wyborczego.

Jedyne co mi przychodzi od głowy:
1. Popierają ale nie idą na wybory
2. Udają, że popierają, żeby się dopasować do grupy a na wyborach głosują na kogoś innego ?
3. Ludzie z IT są Korwinistami.

może macie podobne spostrzeżenia ?
#wybory
  • 44
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow:

zabiłby #!$%@? tych ludzi....

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście. Wraz ze stabilizacją w życiu osobistym spada chęć radykalnych zmian w otoczeniu. Im bardzie radykalne zmiany tym bardziej spada ich poparcie patrząc na wiek wyborców.
  • Odpowiedz
@demonsHunter_com: ja głosuję na petru. Co najwyżej się zawiodę, ale przynajmniej zwiększam szansę na ostatnie wybory korwina a już na pewno na ostatnie wybory jego gimbopartii.

@ediz4: "BO LUDZIE SIE BOJĄ I TRZYMAJO ZA NOGE ORLA KTÓRY CHCIE WZLECIEC I ZROBIĆ DZIEŃ SZNURA KNAPIKOWI Z TVNU!!!1" :D
  • Odpowiedz
libertarianie to nie aby przypadkiem taki anarachokapitalizm


@B_P_R_D: Tak, to jedna z odmian ale oprócz tego jest jeszcze minarchizm (za wiki): Minarchizm lub minimalny etatyzm – doktryna społeczno-polityczna zakładająca, że wielkość aparatu rządowego i jego wpływ na wolne społeczeństwo powinny być jak najmniejsze – aczkolwiek wystarczające do obrony wolności i własności każdego obywatela
  • Odpowiedz
@demonsHunter_com: No dobrze ale czy postulaty PO nie były wtedy atrakcyjne. Wszystko się rozchodzi o wiarygodność tego pana. Nie podobają mi się również jego poglądy wobec Unii którą traktuje tak jak PO. Co wiąże się oczywiście z kolejnymi ustępstwami np. w sprawie uchodźców.
  • Odpowiedz
@ediz4: Owszem były. Z tego co pamiętam miała być likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów - słowem oszczędności na aparacie państwowym, bez którego żadna reforma się nie uda. A wszyło ch*j dupa i kamieni kupa.
  • Odpowiedz
@demonsHunter_com: łatwiej na to patrzeć zadając to pytanie w odwrotny sposób: dlaczego postulaty socjalne miałyby trafiać do osób z branży IT, które w znacznej większości swój sukces zawdzięczają tylko i wyłącznie własnej zaradności i chęci samodoskonalenia się. Nie osiągnęli swojej pozycji dzięki publicznej edukacji. Ani dzięki zapomogom państwowym. Ani dzięki projektom współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Można też sobie zadać pytanie, czemu akurat Korwin, a nie na przykład Petru. Tego nie
  • Odpowiedz
@demonsHunter_com: Czyli dobrze wiesz, że Korwin nawet z tymi poglądami minarchisty jest dla większości oszołomem mimo to, że różni się znacząco od anarchokapitalisty, gdzie to został nazwany przez Piechocinskiego w trakcie debaty. Ludzie po prostu mają nikłą wiedzę na temat kapitalizmu i ich rodzajów.
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Hmm. Nie wiem co tam chcieli za autonomię ale sam jestem z tego regionu. Nie widzę żadnych dążeń do autonomii. Na Śląsku działa jakiś oficjalny ruch. Na Kaszubach nawet język regionalny słyszę rzadko. Z rodziny tylko babcia i matka jeszcze używają. Całe młodsze pokolenie to co najwyżej rozumie co się do nich mówi. Także wydaje mi się że przeceniasz te dążenia.
  • Odpowiedz
@kor_dian: Zazwyczaj jak z kimś rozpoczynam rozmowę o Korwinie wygląda to mniej więcej tak:
ktoś: A Korwin,a to ten oszołom w muszce
ja: Oszołom ? A co on takiego robi
ktoś: No wiesz te jego wypowiedzi...
ja: Jakie ?
ktoś: No wiesz, że obozy , kobiety do garów , coś tam, narkotyki dla dzieci
ja: Gdzie takie coś było - oglądałeś jakiś wywiad z nim?
ktoś: eee, no w sumie to
  • Odpowiedz