Wpis z mikrobloga

Odcinek 4 - #walkaokredythipoteczny

Przez ostatni tydzień sprawy mocno posunęły się do przodu.

Po primo dostaliśmy pozytywną decyzję z #raiffeisen. Niestety Zbyszek coś źle powypełniał dokumenty ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc trzeba poprawiać to i owo. Generalnie jest ok. Chcemy się dowiedzieć czy mamy zdolność na 25 lat, raczej tak, ale niestety od 3 dni #rozowypasek z banku nie daje znać Zbyszkowi co i jak więc kicha. Czekamy.

Złożylim wniosek w #millennium. Poszło w miarę sprawnie, raptem 3 godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szybko dostaliśmy feedback, w ciągu 3 dni, że mamy zdolność, ale... na 25 lat nie da rady (brakuje 6k do kwoty kredytu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) tylko zaproponowano 35 lat. LOL. Fajne bomba, skromna różnica 38.000 zł w koszcie całego kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co ciekawe, zdolność dla 30 lat i 35 jest liczona tak samo, czemu więc nie zaproponowana nam 30 lat? Nie ładnie... Odpisalim na maila i czekamy na informacje zwrotną.

Z ciekawostek. Nasze zapytanie do BGK było zablokowane bo Zbyszek nie dał znać różowemu z #wbk aby wycofała dokumenty. A ona bidna czekała i czekała... Zadzwoniłem, pojechałem i wycofałem. Ych.

W chwili obecnej do końca tygodnia czekamy na info i wybieramy bank. Skłaniamy się do #millennium

Podsumowanie i kilogram rad:

- wnioski składajcie sami, zapomnijcie o jakichkolwiek doradcach!
- #openfinance to śmiech na sali
- pisałem już, że wnioski składajcie sami?
- zadbajcie o to, żeby pensja była min. 3 miesiące przelewana na konto a najlepiej 6
- sprawdźcie dokładnie czy czasem macie kartę kredytową a nie debetową (lofciam Cie skarbie mój ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- przeliczcie dokładnie czy bardziej opłaca się obniżyć marżę kosztem produktów pochodnych czy nie ma sensu i lepiej mieć nieco wyższą a nie płacić np. ubezpieczenia

Do następnego odcinka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5