Wpis z mikrobloga

Hej,
Jestem za granicą i dostaję co jakiś czas od operatora SMS, że rozpocząłem transmisję danych. Rzecz w tym, że nie włączam jej, a poza tym mam zaznaczoną opcję, by dane nie przesyłały się w roamingu. Sytuacja powtarza się średnio raz dziennie o różnych porach, nawet wtedy kiedy telefon leży tylko w kieszeni. Zeżarło już mi dwie dychy, a przecież nie włączam transferu danych.
Wiecie co to może łączyć się z siecią i jak to zablokować?
SGS5 (G900F) Android 5.0

#android #smartfon #samsung #galaxys5 #sgs5
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Blastboy: to zobacz czy w typie punktu dostępu APN masz parametr "supl". Jak możesz to go wywal, jak nie stwórz nowy punkt bez tego parametru. GPS ustaw żeby wspomagał się przy wyszukiwaniu lokalizacji tylko WiFi, albo ustaw bez wspomagania.
  • Odpowiedz
@zielon: GPS się niczym nie wspomaga. Co do APN to mam dwa, jeden dla internetu, drugi dla MMS. Obydwa mogę tylko podglądać - nie mogę ich edytować. W polu Typ APN jest default,supl, ale jak już pisałem, nie mogę go edytować.
  • Odpowiedz
@zielon: OK, tak zrobię. Ale z tego co czytam to to jest dla wspomagania GPS, a jak już pisałem potrafię dostać takiego SMS nawet jak telefon ma wyłączony GPS i leży w kieszeni. No chyba, że SMS dochodzi z ogromnym opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@ialath: jakbym miał roota to mógłbym zainstalować jakąś aplikację, która wskaże mi aplikację, która łączy się z netem? Liczyłem na to, że to jakiś typowy problem, że np. jakaś aplikacja systemowa się łączy i po gmeraniu w ustawieniach da się to wyłączyć.
  • Odpowiedz
@Blastboy: bez roota to uja można zrobić na telefonie dlatego rootuję każdy telefon który wpadnie w moje ręce na dłużej i w czterech literach mam gwarancję. Jechałem na custom ROMach i też polecam tą zmianę.
  • Odpowiedz
@Blastboy:


A teraz, jezeli mowisz ze nie mpzesz APN skasowac bo masz branding to wgraj soft bez brandu - nie powiduje to utraty gwarnancji jedynie musisz kilka h zarezerwowac na postawienie nowego systemu oraz skonfigutowaniu telefonu pod siebie od nowa ;)
  • Odpowiedz