Wpis z mikrobloga

#drony #cebuladeals
i wsjo...

Dear Customer,

Thanks for shopping with Banggood

We are sorry to inform you that due to internal system price setting error on the Mode 2.4G 4CH 6 Axis RC Quadcopter RTF SKU232164 was issued by mistake.

This price of item SKU232164 should be US $ 11.99 ,but because of the mistake , we have offered the price for customers is US $1.99.

We should be acting as a trustable company and should take responsibility for our mistake .So we can give you a solution that we just send you one pieceof the item SKU232164 ,and then refund you the rest item SKU232164. And as compensations ,we will give you a coupon of $5 USD.Coupon code:xxxxxxxxxx( (Note: Coupon can not be used with a flashdeals product) .Is that acceptable ?

We are deeply sorry for all the inconveniences that this situation might have caused you and we are counting with your cooperation. If you have any doubts do not hesitate contacting us and we will gladly assist you.

Looking forward to hearing from you soon.
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mi napisali, że wyślą jeden + kupon 5$, ogólnie 2 zamówienia zrobiłem, pierwsze o 17:35 ich czasu, drugie pół godziny później. Od razu były opłacone przez PP. W każdym zamówieniu 2 sztuki, nie wiem czy ten mail od nich to tylko jednego zamówienia się tyczył czy obu, nie podali tam żadnego numeru.

Nigdy nic u nich nie zamawiałem, ale konto już mam od paru miesięcy, bo miałem powerbanka kiedyś kupić, ale zrezygnowałem
  • Odpowiedz
więc jakby na to patrzeć mi też anulują. Szkoda. Z jednej strony żal i wściekłość a z drugiej się nie ma co dziwić. Nie chciałbym być w ich skórze. A i tak próbują wyjść z twarzą;
  • Odpowiedz
@Templar: czyli miałeś dokładnie tak napisane
".So we can give you a solution that we just send you one pieceof the item XXXXXXX ,and then refund you the rest item XXXXXXXX. And as compensations ,we will give you a coupon of $5 USD."?
To chyba opłaca się wziąć tą opcję, 1dron z kuponem i zwrotem kasy. 5USD to więcej niż dałem a drugi dron był aby komuś dać, tak sobie
  • Odpowiedz
@Siwariusz: widze ze masz numer zamowienia 9402617 a moje najnizsze ma numer 9409251 zlozone o 17:14:52 a ostatnie moje zamowienie ma numer 9414926 o godz 18:03:43 wiec niezle #!$%@? tych ordersow :-D i nie dziwie sie ze nie wszyscy dostali juz maila
  • Odpowiedz