Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Wpis ten jest kontynuacją poprzedniego, a mianowicie - Jak potoczyła się moja rozmowa kwalifikacyjna.

Podczas nudnego jak zwykle dnia w pracy odebrałem telefon: "Jest nam niezmiernie miło Pana poinformować, jako jedynej osobie udało się ukończyć etap rekrutacyjny!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Troszkę pośmieszkowałem z bardzo miłą i uprzejmą Panią, później przyszedł czas na omówienie konkretów, a na końcu usłyszałem - "Dyrektor gratuluje Panu odwagi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta wiadomość dała mi takiego kopa, że nie mogłem się skupić już na wykonywanej robocie. Po kilkunastu miesiącach męki opuszczam miejsce swojej obecnej pracy, aby w końcu zrobić coś nowego, innego.

Według mnie warto było postawić tak twardo na swoim. Od razu powiem - gdybym nie miał obecnie pracy, to na pewno bym tak nie postąpił. Pewnie bym przytakiwał rekruterom jak leci, a efektem tego nie byłoby pewnie dzisiejszego telefonu. Ja rozmowę kwalifikacyjną odwróciłem "do góry nogami" i dobrze na tym wyszedłem. Czy na pewno dobrze? Na chwilę obecną tak. Ale nie wiem jak będzie mi się pracować za kilka miesięcy w nowej firmie. Na pewno nie dam sobie wejść nikomu na głowę. Dotychczas nikomu się to nie udawało w firmach, w których pracowałem. Ale tutaj praca będzie zupełnie inna. Pożyjemy zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytałem komentarze pod wcześniejszym wpisem. Jeden z nich był od użytkownika @dr_Acula. Odniosę się do niego ogólnym wpisem:

Mam 25 lat, więc póki co odkrywam tereny, na których będzie mi się pracowało najlepiej. Bo o to w tym chodzi - z pracy trzeba być zadowolonym. Obecnie wykonywana praca, czyli siedzenie przed komputerem, zwyczajnie mnie nudzi i męczy. Mam w swoim doświadczeniu organizację kilku imprez masowych jako organizator główny. To było coś, co dawało mi tyle energii, że robiłem to z zapałem. Jedyną zapłatą było to, że widziałem radość na twarzach ludzi, którzy brali udział w tych wydarzeniach. Po prostu się cieszyli, że udało mi się zrobić "to coś". I chciałbym, aby moja praca była z czymś takim połączona. Owszem, każdy może powiedzieć - "czemu nie pójdziesz w takim razie na budowę, skoro tak dobrze Ci idzie?" Już odpowiadam: bo budowa to praca głównie na wyjazdach. A ja chce, żebym codziennie wrócił do domu i zobaczył się z rodziną. Mam czas potrzebny do zrobienia uprawnień projektowych. Jak trzeba będzie, to wrócę do biura. Posiadam doświadczenie, którego nikt mi nie zabierze. Co innego wyjazd za granicę - wtedy bym się zdecydował. Bo nowa kultura, bo wyższe zarobki, bo lepsze doświadczenie. Ale póki co mam co mam - i jest mi z tym dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym, jestem osobą, która nie lubi się nudzić i siedzieć w miejscu. Dlatego taką pracę sobie wybrałem, i co najważniejsze - dostałem. Może za kilka lat będę mieć inny punkt widzenia, ale to wtedy się odezwę znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc Mirki i Mirabelki, moja rada, z którą idę przez życie już 25 lat - nie bać się obcych ludzi, traktujcie ich jak swoich kumpli - oczywiście wcześniej ich musicie "wyczuć". Bo gdy twardo postawicie na swoim, wtedy dopniecie swego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ktoś chciał pogadać ze mną to zapraszam na PW, albo na piwo we Wrocławiu od grudnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem wołać więc wołam: @Sojuze @LatajacaKartka, @Matos1234, @mYookus, @Awerege, @Sleqqus, @Al2O3, @CzarnoCzarny, @pawelek22, @Apexton, @ippawel, @MoralneSalto, @Bogdan23, @Virage, @KanapkaPL, @weeden, @ReynevanDudek, @isberg, @Gent, @Tristhet, @kruszyniasty, @bartoszkowe, @MrTukan, @Przemysl, @Krnabrny_Prebiotyk, @pjeter, @Svercelka, @Maliszak, @PsyRomancer, @Kyuumeitai, @MoroMoro, @trisek, @zarowka12, @kolegapiotrek, @R4vPL, @Genleman, @KarpatQ, @Mhrok, @malamegi, @rozklekotany, @Ololhehe, @MaxMar, @FairyAngel, @Xax92, @wersX, @rimyi, @Maciej_Barbarian, @mrleon, sermaciej, @Typowy_polak, @Arthizo, @Mhroczny, @einweg, @absoladoo, @prezydent88, @KostekZgubina, @tadoone, @Mmmmmm, @Nissmel, @KoolMietek, @PieceOfShit, @kodekscywilny, @robin135, @wealthyman, @NiquS7, @Spocony_w_lodowce, @kacperski1, @ookurasama, @orronelvu, @broma, @kostner, @vito_corleone, @Beniamin_Emanuel, @TheOutskirs, @Thermos, @Sanski, @MrPr0h, @MSKM, @Baczy, @NoiCoTera, @Humo, @Fizz, @MathGuy, @aidil, @Qatrach, @Sejfti, @t-stark, @Curado, @domos14, @Henry14, @kjeller, @Adrian77, @paszeko, @GrabkaMan, @szasznik, @winnux, @Banek3000, @airdong, @Nutaharion, @Pipeinski, @TTymek, @crackhack, @ippawel, @Zderzaczek, @jonzi, @dr_Acula, @Medyk_Brzeg, @szwedes, @Sevlir, @Jankez, @Banana_Terror, @Micki
  • 4
  • Odpowiedz
@Sheepo: gratuluję :)
Sceptycznie, nawet bardzo, tylko ocenię jedno : codziennych powrotów do domu...
Ale mam nadzieję, że się mylę :)
I w każdym razie : powodzenia!
  • Odpowiedz