Wpis z mikrobloga

@dGustator: Wobec tego każdy, komu nie podoba się ten but, jest ignorantem? Buty kosztują 12000, dlatego mają podobać się każdemu? O Polsko! Gdzie my zmierzamy?! To, że coś jest drogie nie znaczy automatycznie, że jest ładne. Dowodem są chociażby niektóre kolekcje haute couture (i te buty również).
@Catttana: buty tego typu (brogsy) przetrwały we właściwie niezmienionej formie co najmniej 80 lat, zmieniły się nieznacznie - stały się bardziej smukłe... :) To pewne dziedzictwo w tej materii: cenione, nie zapomniane, ciągle doskonalone. Dokładnie tak jak z motoryzacją, muzyką i ogólnie pojętą sztuką. Są kierunki klasyczne, jest też masa innych stylów ale to klasyka wygrywa od wielu dekad.

Kosztują tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić, a jeśli rzemieślnik poświęca
@Catttana: Ojej, ojej, jaka sztraszna jadowita besztia. ʕʔ
Wyguglaj sobie "oxford shoe" i "brogue". To nie jest wiedza tajemna, a miejsca na interpretację też niewiele, więc zwykle od razu widać, czy coś nosi znamiona klasyki, czy nie. Skóra licowa, budowa cholewki, zdobienia na szwach... Nosek jest nietypowy, gdyż to bardzo stara konstrukcja, rzadko używana nawet wśród drogich i wiekowych producentów.
Nie dziwi mnie, że Ci się nie
@dGustator: Dokładnie: kosztują tyle ile ktoś za nie da. Ogólna idea jest klasyczna, ale ten konkretny model jest po prostu brzydki. Ten sam odpowiednik jest w damskim ubiorze: mała czarna. Masz dwa modele, oba spełniają klasyczne standardy, ale to nie znaczy, że obie muszą się podobać. To detale wpływają na to jak coś postrzegamy. Więc w tym przypadku niestety nie przekonasz mnie.

@Mroczny_Pyton: Wyluzuj, bo żyłka Ci pęknie. Jestem tak
@Catttana: ja nie twierdzę, że się musi podobać... Gdyby prawda i gust był w społeczeństwie jeden, to każdy chodziłby w takich samych butach :) Ja doceniam włożony czas pracy, doskonałe umiejętności, subtelne detale i dbałość o szczegóły - klasa i dziesiątki lat doświadczenia. Gusta są różne i nie ma sensu się spierać, ale wyjątkowo infantylne jest twierdzenie, że to kicz i tandeta
@Catttana: nie wiem o co ci chodzi. Mogłaś napisać "nie podobają mi się i są za drogie". Za to wkładasz komuś słowa do ust których nie powiedział oraz jakieś dziwne insynuacje a później zmieniasz temat i zmierzasz w kierunku chyba tylko tobie znanym.
@Catttana: Ironia, hurr durr, cebulaki, żyłka, obcojęzyczne wtrącenia, lenny... Brakuje tylko wisienki na torcie, czyli bólu dupy. Pamiętaj następnym razem, to bardzo ważne. :D
Najpierw twierdzisz, że nazywanie tych butów klasykami jest grubą przesadą, po czym stwierdzasz, że owszem, idea jest klasyczna, ale Tobie się one nie podobają. Również się wesprę fajnym wypokowym tekstem: #logikarozowychpaskow w pełni. Z mojej strony tyle.
@dGustator: @MaciejLU: Chciałam załagodzić, no trudno - nie dało się jak zwykle. Tak uważam, że buty są okropne, ohydne (mimo, że mają znamiona klasyki). I tak uważam, że są za drogie (nikt mi nie wmówi, że 12 tys za buty to normalna stawka). Za 3 tys. nawet bym nie podjęła decyzji o skomentowanie tego postu. I w gwoli ścisłości, nigdzie nie użyłam terminów: "kicz" oraz "tandeta". Nawet gdybym ich użyła,