Wpis z mikrobloga

@Seru: czyli jeśli na wirtualnej maszynie Windows serwer 2008 postawie sobie domenę, to żeby komputer lokalny ją widział muszę wybrać bridged prawda?
@Docx: jesli pisząc "lokalny" masz na myśli ten, na którym jest virtualbox to albo bridged albo host-only. Jeśli lokalny znaczy "każdy będący w sieci lokalnej hosta" to bridged.
@Seru: mam na myśli ten na którym jest virtual box. Teraz pytanie czy jest możliwe połączenie się z domeną komputera na którym jest uruchomiony virtual box z Windows Serverem?
@Docx: Masz rację, nie jest to trywialne. Przerabiałem to kiedyś (w trochę innym środowisku - kontroler na Hyper-V, a potem dodawanie do domeny windowsa hostującego hyper-v). Ostatecznie udało się tak, że po reboocie logowałem się lokalnie (nie domenowo), stawiałem VM w końcu po wielu operacjach na policy (m.in. gpupdate /force) udało się to zmusić do działania.

Ale faktycznie nie jest to proste i przyjemne. Lepiej postawić drugą wirtualkę na klienta domeny.
@Seru: o kurcze to widzę że tak jak mówisz lepiej postawić drugą maszynę.. a czy w takim przypadku dostęp do domeny z innego komputera w tej samej sieci będzie możliwy?
@Docx: Jak ustawisz bridged dla obu maszyn - to tak. Wtedy będą one takimi samymi członkami sieci, jak twój komputer na którym stawiasz wirtualki
@Seru: Czyli wystarczy że połączę komputer stacjonarny na którym mam Virtual Boxa z Laptopem kablem i ustawie bridget dla nich i spokojnie będzie to działać?
@Docx: Jeśli połączysz je bezpośrednio kablem to będziesz musiał wpisać adresy IP ręcznie bo zabraknie serwera DHCP (którym najczęściej jest router)