Wpis z mikrobloga

@Erowid: zasadniczo tak, ale mam dwie takie ładowarki, gdzie jak podłącze tablet to dotyk zaczyna świrować :) ale ładują w porządku :) tylko coś czuje, że super prostego napięcia to one nie wytwarzają, pewnie w środku jakiś bieda mostek i dwa kondensatory na krzyż
  • Odpowiedz
@blackdog: w przetwornicy też jest, albo jedna dioda plus kondensator, ale zasilacze samochodowe USB mają wbudowaną przetwornicę i z powodu kijowego filtrowania masz problemy z dotykiem w telefonie.
  • Odpowiedz
@Erowid: zależy, jedną dostałem jako gratis to paliła bezpieczniki w aucie. Teraz mam taką z BP za punkty (chińszczyzna) i daje radę. Te tanie często są 500 mA, a np noki jest 2.1A
  • Odpowiedz
chyba nie ma prostszego układu prostowniczego


@blackdog: a słyszał ty o prostowniku jednopołówkowym? ;) Od mostka graetza jest czterokrotnie prostszy.
W ładowarce samochodowej zaś siłą rzeczy musi być coś więcej, niż prostownik o dwa kondensatory na krzyż, coś musi jeszcze "obciąć" napięcie z 12V do 5.

@Erowid: czy te za 20-30zł są bezpieczne, to nie wiem, ale ta za 5zł (Griffin - szukaj na allegro albo u majnfriendów) jest bardzo
  • Odpowiedz