Wpis z mikrobloga

Kurde, mirki, potarga mnie zaraz. Cos sie skopalo z polska klawiatura #samsung w #android - zeby wpisac polski znak, musze:
1. Przytrzymac klawisz.
2. Wybrac polski znak z menu.
3. Dotknac ekranu poza lista znakow.

Wczesniej bylo tak chyba tylko na klawiszu kropki/pytajnika, a wpisywanie polskiego znaku wygladalo tak:
1. Przytrzymac klawisz.

Przeciez tego sie nie da uzywac :-/ Juz mnie targa na sama mysl o pisaniu maila do klienta czy cos (a zdarza mi aie bardzo czesto). Problem zaczal sie dzisiaj i pierwszy raz zauwazylem go w apce Wykopu. Nieatety, wystepuje tez wszedzie indziej :-( Inne klawiatury dzialaja, tylko polska jest bezuzyteczna...

PS. Wybaczcie brak polskich znakow, ale sami widzicie :)
PPS. Nie uzywam slownikow, Swype a i nic takiego i nie chcialbym zmieniac klawy.
PPPS. Jak mi kto powie, zebym kupil iPhone'a, to #czarnolisto :)

#pomocy #pytanie #problem #galaxynote4 (Android 5.1.1 stock)
  • 11
@fervi: Ta jest. Uzywam dwoch - polskiej i rosyjskiej. W ruskiej znaki doakrytyczne dzialaja bez zajakniecia, a w polskiej wpisanie jednego trwa ze 3 sekundy... Zadne ustawienia nic noe daja, wyrzucenie ruskiej tez nic. Sprobuje zamienic polska (domyslna) na jakas inna i przywrocic.
@fervi: Lipa, w angielskiej i slanskiej (xD) to samo - poki co tylko radzicka dziala poprawnie. Przywrocilem ustawienia domyslnie klawiatur i jezykow, ale nic sie nie zmienilo :/
@wysuszony @fervi: Ja tam sie przyzwyczailem - zawsze mi pasowala i nie chcialbym jej zmieniac :/ Stockowej Andka uzywalem oatatnio na czystym (bodajze) 4.0.4 i nie przypadla mi do gustu :( Sprobuje stargac z netu jakas starsza wersje klawy Samsunga - moze po cichu zrobili jakis nocny update :/

EDIT: Nie moge zainstalowac klawy Samsunga z apk, bo chce podmieniac systemowa, a to raczej ne przejdzie bez roota :/ Probowalem z
#!$%@?łę, udało się... Pomogło wyrzucenie danych apki (po raz chyba trzeci), zmiana języka, ubicie apki klawy i jej ponowne uruchomienie. Nie wiem, czy zmiana języka coś dała, ale po odpaleniu klawy pokazały się podpowiedzi (jak przy 1. uruchomieniu) i było po wszystkim. Nie życzę nikomu podobnych problemów - ponad 3h szukania i kombinowania...