Wpis z mikrobloga

Mam problem z nową kartą od Virgin Mobile na moim Meizu M2.

Karta od Virgin Mobile przyszła kilka dni temu i załadowałem ją do telefonu wraz ze starą kartą z Plusa, która ma już kilka lat(jest na niej napisane jeszcze Simplus).

Problem polega na tym, że jakość rozmów na karcie z Virgin Mobile jest o wiele gorsza od jakości rozmów na starej karcie z Plusa.

Na telefonie mogę przełączać, która karta SIM ma być transmiterem danych - internetowych i chyba nie tylko bo:

1. Jeżeli zmienię transmisję danych ze starej karty Plusa na Virgin Mobile to dość słaba jakość rozmów występuje na obydwóch kartach
2. Jeżeli zmienię transmisję danych z Virgin Mobile na Plusa to jakość rozmów na Virgin Mobile jest bardzo słaba a na karcie z Plusa bardzo dobra.
3. Stara karta z Plusa potrafi działać maksymalnie w sygnale 3G(mimo ustawionego 4G w telefonie). Karta z Virgin Mobile działa na 4G(LTE) bez problemu.
4. W moim miejscu zamieszkania nie mam LTE ale obie karty normalnie pokazują 3G.

Co to może być? Wadliwa karta czy co? Zamieniałem je miejscami w slotach i działo się to samo - na starym Plusie rozmowy bardzo OK ale nie działa 4G a na Virgin Mobile 4G działa ale za to rozmowy do dupy...

#virginmobile #android #meizu #telefony
  • 12
  • Odpowiedz
@fatslimpiotr: zasięg pokazuje mi pełne 3G a nawet czasami 4G. Inni członkowie rodziny mają dość dobry zasięg z Playa i na pewno nie mają złej jakości rozmowy.
  • Odpowiedz
@Vojak: mam zamiar kupić mojemu różowemu paskowi ten meizu m2 note (w euroagd lub mediaexpert). jak ogólnie oceniasz ten tel? poza tym będzie przenosić numer do virgin. spotkałem się z opiniami że są w tym meizu problemy z LTE - ludzie pisali że działa u nich tylko na orange
  • Odpowiedz
@pawelJG: ja mam Meizu M2 Mini a nie Note. LTE działa na Virgin Mobile ale dalej mam problemy z jakością rozmów na tej karcie. Na starej karcie z Plusa jest OK.
  • Odpowiedz