Wpis z mikrobloga

Dobra, znów zacząłem się bawić #meteorjs , pamiętam, że ktoś tutaj w tym siedzi głęboko. Znów zaczęły się lamenty, pomocy!

Używam TAPi18n . To chyba jasne, że chcę tłumaczyć nie tylko po stronie templatek. Niby jest metoda TAPi18n,__(), tylko jakoś nie umiem jej zmusić do działania (tak, podałem język na jaki ma to tłumaczyć w następnym parametrze) ... Wytłumaczyłby mi ktoś jak to działa i czy działa?

Druga kwestia to walidacja formularzy: mam wrażenie, że szybciej bym napisał swoją, ale użyłem pluginu jquery. Jest jakaś wbudowana metoda na porównanie pol z hasłem i jego powtórzeniem i przejechanie tego regexem a potem wysłanie info do flash message? Znalazlem z tego tylko możliwość customowego komunikatu (co nic mi nie daje bez i18n, ew. wybór kontenera, co też nic mi nie daje :/)

#webdev #help
  • 5
  • Odpowiedz
@fizdejko: nie jestem fanem "frameworków" css :/ Z resztą jeszcze za stylowanie się nie brałem, poki co staram się stworzyć backend+logikę. Wolałbym nie ładować semantica, ale jeśli sądzisz, że to właściwa droga to i tak pomogłeś: zbuduję swoje i tyle :)
  • Odpowiedz
@npsr: korzystasz z frameworka JavaScript to czemu nie skorzystać HTML/CSS? :) tymbardziej jeśli skupiasz się na backendzie, to narzędzia typu semantic/bootstrap ułatwią pracę. Po co wymyślać koło na nowo? Chyba, że dla nauki/rozrywki.
  • Odpowiedz
@fizdejko: teraz skupiam się na backendzie, bo perfumować trzeba mieć co :) Nie uważam, że "frameworki css" są bezużyteczne. Są właśnie dobre, kiedy robisz apkę rozwiązującą dany problem i chcesz, żeby po prostu jakoś wyglądała.

Coś jak z żarciem. Niby gotowe jest dobre czasami, ale własnoręcznie zrobione jest najlepsze :)
  • Odpowiedz
@npsr: z tap:i18n są problemy, mieliśmy do nich kilka razy podejście i zawsze było coś co powodowało że się wycofywaliśmy z tej paczki.
Zobacz sobie anti:i18n - moim zdaniem znacznie lepsza paczka bo prosta i robi tylko to co do niej należy (a przy okazji made in Poland ;-)). Z kontekstu domyślam się że używasz Blaze, inaczej bym polecił paczkę naszego autorstwa :)

Jeżeli chodzi o walidację - używasz czegoś do modeli/schemy? Jak nie to obczaj sobie:
- popularne trio collection2 + simpleschema + autoforms
- universe:collection -
  • Odpowiedz