Wpis z mikrobloga

@KochamJescKisiel:

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego , ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.


Na siłę tylko to można podciągnąć pod to co ona robi.
@KochamJescKisiel: Ohohooo, ktoś tu stoi w korku na Spacerowej ( ͡º ͜ʖ͡º)
BTW prowadzenie w słuchawkach można podciągnąć pod powodowanie zagrożenia. Słuchawki na uszach ograniczają słyszalność otoczenia i "orientację przestrzenną".
@KochamJescKisiel: picza jest atencyjną bulwą, nie dość, że jedzie żółtym! defenderem! to jeszcze ma wielkie! białe! słuchawki i giba się na wszystkie strony, żeby wszyscy widzieli jaka to nie jest zajebista( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klpt12: jedyne co znalazłem, to informację, że osoby niesłyszące lub słabo słyszące nie są w stanie zdać egzaminu z powodu źle dobranego czasu na odpowiedź. Jesteś w stanie podać podstawę prawną?
@eloar: masz rację. Przeczytałem w ustawie, chociaż to trochę dziwne, że można kierować samochód będąc głuchym, natomiast nie można kierować samochodu w słuchawkach.
http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2014-949
załącznik 3
http://sipdata.lex.pl/dane/dzienniki/2014/1335253/3.pdf
punkt 1 Ubytek częściowy albo całkowity słuchu nie stanowi przeciwwskazania zdrowotnego do
kierowania pojazdami przez osobę ubiegającą się o wydanie lub posiadającą prawo jazdy
kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T.