Wpis z mikrobloga

##!$%@? -.-
Slowacy w akcji, part 2:

Mowilem juz im, ze trzymanie osobno grafik dla koloru i alphy jako dwie tekstury to zlo i polamalbym kark kazdemu, kto tak robi w browserowej grze i ze to powoduje crashe gier, ale jak grochem o sciane..
Dzisiaj dali mi do debugowania gry mobilne, zebym zprofilowal bo crashe. No i pacze co ile zajmuje w pamieci, i olac juz to iz alokuja mase arrayek duzych co ramke i nie zwalniaja i do uja pana nie naprawia tego do konca tygodnia, ale znowu nie widze zmiany na jedna teksture RGBA z dwoch (kolor-opacity). Az musialem jak dziecku wytlumaczyc czemu to ma w uj wielki impakt dla pamieci na mobilnym browserze - ciekawe jaka bedzie reakcja. Jak nadal beda bronic sie jakimis gunwo argumentami to rezygnuje, bo po prostu 'nie wyczymie' i #!$%@? dostane, albo jakiegos ciapaka zaciupam :<

I wiecie co jest najgorsze? Ze z kazda nowa firma tak jest, ze najpierw mnie zapraszaja, namawiaja do siebie a potem nikt mnie nie slucha i zrzucanie winy na mnie w najgorszym przypadku (akurat w tej, w ktorej pracuje jeszcze do listopada szybko zaczeto sluchac tego, co mowie i dzieki temu az zal mi ich opuszczac).

Musialem sie wyzalic, pardon za sciane tekstu.
Scrollujcie dalej, albo wesprzyjcie mentalnie! :*

#gorzkiezale #nieprogramowanie #gamedev #pracbaza #ihatejavascript #javascript #nocnazmiana
  • 15
@JoeBlade: jasne, ze png - dds jest jeszcze dosyc rzadko spotykany przy webglu. Ale stawiam na niego, bo to format zdaje sie hapany przez VRAM bez dekompresji w RAMie, co jest na reke!
@b0lec: Wydaje się, ale weź to potem renderuj. Mało która karta graficzna potrafi robić to sprzętowo, więc trzeba to SVG i tak do bitmap renderować, a to zajmuje więcej czasu niż załadowanie tekstury z PNG-a. A więc w zamian za zmniejszenie rozmiaru appki o parę mega zwiększasz znacznie czas ładowania i nieznacznie zużycie RAM-u.
@b0lec: nope, nie jest spoko :/ tak jak @vytah napisał - i tak trzeba to przerabiać na bitmapę (zwłaszcza przed zapisem do tekstury w webglu, bo rysowanie ścierzek na GPU shaderami to byłby większy hardkor perforance'owy, niżeli zwykła tekstura).