Wpis z mikrobloga

#emigracja
Prowadziłem działaność gospodarczą, potrzebuje odrobić około 110000 PLN.
Ukończony #gownokierunek , zarządzanie - politechnika. Doświadczenia zawodowego brak.
W jakim kraju najszybciej odrobię tę kwotę? Możliwy już docelowo pobyt stały w tym kraju.
Zdaję sobie sprawę, że w kilka miesięcy nie odrobię tej kwoty.
  • 5
@spdr: zalezy co umiesz, jakie jezyki znasz ale chyba najszybciej Norwegia lub Szwajcaria, oszczedzajac jestes to w stanie odrobic ponizej roku majac nawet gownoprace
@99881122 z języków znam angielski. jeśli pytasz o umiejętności typowo twarde to słabo, działałem w handlu.

@balb @marcin1333 handel - surowce.

Pytam bo z każdej strony się słyszy że kraje Zachodniej Europy zalane są imigrantami i ciężko dostać nawet gównopracę. Stąd te moje pytanie jak to wygląda dla osoby bez kwalifikacji, bo domyślam się że po zarządzaniu to tam na miejscu mają setki swoich.
@spdr: znajdziesz na zachodzie gównopracę, ale w UK za najniższą krajową, w DE też bez szału. Na zachodzie można zarobić bez języka ale musiałbyś mieć jakieś konkretne doświadczenie, np. wykończeniów, elektryk itp. W przeciwnym wypadku tylko w Norwegii i Szwajcarii dostaniesz dobre pieniądze za gównianą pracę, jeśli nie masz nikogo kto by ci dobrą fuchę załatwił w DE lub UK.