Wpis z mikrobloga

Jeśli dzisiaj uzyskamy negatywny wynik z Irlandią to ten bezpośredni awans nam się po prostu nie będzie należał. Nasze wyniki:

- po dwa zwycięstwa z amatorskim Gibraltarem i słabą Gruzją - jeśli chce się jechać na Euro to takie mecze trzeba wygrywać, inny wynik niż zwycięstwo z nimi to kompromitacja
- wygrana i przegrana z Niemcami - to zwycięstwo to oczywiście wynik ponad oczekiwania. Jednak z tego co zapamiętałem to Niemcy mieli z gry więcej niż my - nie pocisnęliśmy ich tak jak kiedyś Portugalii gdzie to byliśmy dużo lepsi od Cristiano i spółki. Trzeba pamiętać że Irlandia zdobyła z nimi 4(!) punkty.
- z drużynami na naszym poziomie z którymi mieliśmy bić się o awans (Szkocja, Irlandia) na razie mamy 3 remisy więc nie bardzo udowodniliśmy że jesteśmy od lepsi. Jeśli Irlandia dziś z nami wygra/zremisuje wysoko to będzie oznaczać że po prostu zasłużyła sobie bardziej.

Ogólnie nie wiem skąd nagle powstała taka euforia nad polską reprezentacją. Osiągnęliśmy jeden wynik ponad stan (wygrana z Niemcami), same remisy z drużynami na naszym poziomie (czyli granice 40-50 miejsca w rankingu FIFA) no i wygrane i brak kompromitacji ze słabiakami. To wystarcza żeby 3/4 mirko uważało nas za dobrą, europejską której po prostu NALEŻY się gra na Euro a jakimś dziwnym pechem jeszcze nie mamy awansu. Nie mamy awansu bo w 3 meczach jeszcze nie pokonaliśmy naszych bezpośrednich konkurentow do awansu grających na poziomie 40-50 miejsca w rankingu FIFA. Ja wiem że przyzwyczailiśmy się do różnych kompromitacji z drużynami pokroju Gruzji, ale to że na razie przestaliśmy się ośmieszać jeszcze nie oznacza że jesteśmy silną europejską drużyną, której się cokolwiek należy.

#pilkanozna #mecz
  • 25
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: A i z tymi niemcami to się powinno wygrywać, udało się po ich mistrzostwie ale powiedzmy sobie szczerze, to nie są te niemcy co mistrza zdobyły, trochę potrwa zanim się odbudują.
Analogiczna sytuacja, osiągamy tam jakiś wynik na mistrzostwach (Nie chcę aż tak daleko odskakiwać że mistrza mamy) i po mundialu zakończenie kariery ogłaszają, glik, lewy, kuba i piszczek, gdzie jest nasza kadra?

Gdyby nie to że szkocja #!$%@?ła
  • Odpowiedz
Nie mamy awansu bo w 3 meczach jeszcze nie pokonaliśmy naszych bezpośrednich konkurentow do awansu


@WhiteRaven12: tak tylko wspomnę, że ci konkurenci tez nas nie pokonali, więc czemu twierdzisz, że bardziej zasługuja na awans.
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: rok 2015 a ktoś jeszcze ogląda piłkę nożną. Psuć się zaczęło w połowie lat 90, z gdzie w europejskich ekstraklasach (może poza UK) zaczął się odjazd 1-2 super zespołów i reszta tabeli pełna średniaków. I te udawane teatralne faule. Przestał to być widowiskowy sport a dochodowy biznes, którego nie kupuję.
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: To jest najlepsza gra Polskiej reprezentacji od czasów Leo, więc nic dziwnego, że ludzie wierzą, że się uda.

Oglądałeś mecze Irlandii z Niemcami? Ja nie, ale możliwe, że też mieli sporo szczęścia tak jak i my(chociażby ich ostatnia bramka( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
@Adams_GA: W żadnym z tych meczów nie byliśmy dwa poziomy wyżej. To były wyrównane mecze - ze wskazaniem na nas. Ale całymi partiami meczu nie potrafiliśmy zdominować średniego technicznie rywala. Tu głównie wychodzi brak dobrego środkowego pomocnika, który by rozdzielał piłki, umiał podryblować w środku pola i tak dalej.

Jeśli dzisiaj uzyskamy negatywny wynik z Irlandią to ten bezpośredni awans nam się po prostu nie będzie należał. Nasze wyniki:


@
  • Odpowiedz
tak tylko wspomnę, że ci konkurenci tez nas nie pokonali, więc czemu twierdzisz, że bardziej zasługuja na awans.


@F_13: Ja nie widzę, żeby autor wpisu twierdził, że konkurenci zasługują. Twierdzi tylko, że my nie będziemy zasługiwać.
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: W `92 Dania nie zakwalifikowała sie do ME a mimo to zdobyła to mistrzostwo. Należało jej się czy nie? Czy ktoś będzie pamiętał eliminacje, jeśli jakimś trafem Polska coś ugra na imprezie we Francji:)
  • Odpowiedz
  • 3
Taka prawda, zrobiliśmy super wynik z Niemcami, ale akurat nie z nimi powinniśmy wygrywać. Wolałbym baty od Niemców, ale dwie wygrane u siebie z Wyspiarzami... Dziś wygrana i awans to obowiązek, a nie wielki sukces. W ME zagraja Islandia, Austria, Irlandia Północna, pewnie też Węgry i Albania- sama elita!
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: najpierw piszesz (slusznie zreszta), że wynik i liczby zadecyduja o tym komu sie nalezy awans- a potem, że Niemcy miały wiecej z gry ;)

Atmosfera jest goraca bo ludzie identyfikuja sie z ta druzyna. Po raz pierwszy w zyciu wielu ludzi mamy przynajmniej jedna autentyczna swiatowa gwiazde. Wszyscy jezdza na dupach. No i mamy fuksa przy okazji.

Majac w pamieci euro2012 czy mizerie Fornalika trudno nie zachwycac sie obecna
  • Odpowiedz
@gascoigne: o tym stylu to tak napisałem, żeby przypomnieć że wcale ich tam jakoś bardzo nie rozbiliśmy, byliśmy skuteczniejsi i wygraliśmy - tyle. Za wynik oczywiście duży plus dla drużyny.

Tylko że często widzę komentarze że 'ooo takie eliminacje zagraliśmy, jak możemy jeszcze awansu nie mieć" to tak napisałem że reszta wyników wcale szału nie robi.

Jeśli dziś wygramy to się będę bardzo cieszył i przyznam że nam sie należało
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: to co powiesz na fakt, że mistrzowie świata muszą walczyć o awans na Euro do ostatniej kolejki? Przecież ich rywale to same średnie i słabe drużyny. Przegrana z mizerną Polską i Irlandią? Coś słabi z nich mistrzowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: Chodzi o to, że nasza reprezentacja w końcu coś.... reprezentuje. Od czasów Leo mieliśmy syf kiłę i mogiłę. Nie potrafili podać prosto piłki. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat wielką zwyżkę formy oraz hype`u zanotowali trzonowi zawodnicy tacy jak MIlik, Glik, Krychowiak czy sięgając dalej Lewy.Tak w ogóle długi okres eliminacji nie mieliśmy prawego obrońcy. Jak Piszczu wrócił po kontuzji to Niemcy robili z nim co chcieli. Ze szkotami zaprezentował
  • Odpowiedz