Wpis z mikrobloga

Trzy pytanka:

1. Mam wrażliwą, skłonną do podrażnień cerę i wieczorami używam kremu Cutibaza, który dobrze łagodzi i nawilża, a przy tym wchłania się lepiej niż np. taki Alantan. Tubka kosztuje w niektórych aptekach i z 15 złotych, a schodzi u mnie bardzo szybko. Czy macie jakieś sprawdzone alternatywy?

2. Od kilku lat nie mam już problemów z trądzikiem, natomiast zdarza mi się zaczerwieniona cera/pojedyncze czerwone wypryski pod nosem i na podbródku - najczęściej przy niewyspaniu, stresie, wyjazdach i ostrym jedzeniu. Wiele źródeł podaje, że zmiany w tych okolicach są typowe dla podniesienia poziomu kortyzolu, ale ciężko mi powiedzieć, na ile to uzasadnione naukowo wyjaśnienie. Macie może jakieś protipy/sugestie, jak sobie z tym poradzić - poza unikaniem ww. czynników? ;)

3. Znacie jakieś dobre sposoby na usunięcie drobnego włókniaka, poza wycięciem u dermatologa?

#dermatologia #kosmetyki #pytanie #medycyna
  • 3
1. Wizyta u dermatologa i lek recepturowy.

2. Może jakiś wirus opryszczki? Znów dermatolog (czasami zapisywane są antybiotyki na dłuższy cykl + priobiotyki, aby "nie rozwalić" żołądka, w każdym razie powinieneś się z tego wyleczyć, o ile to jakiś wirus opryszczkopodobny, dermatologiem nie jestem; zgaduję.)

3. Nie ma domowych sposobów niestety, a odpowiednim specjalistą akurat w tym wypadku będzie chirurg. Cena waha się w zależności od wielkości tej zmiany. Zazwyczaj 130 -