Wpis z mikrobloga

@Melegan: co chwilę się o tym słyszy, bo jest to nagłaśniane. Gwiazdy i gwiazdeczki to jedynie ułamek bogaczy, o których się dużo mówi, a o większości z nich i tak szybko przestaje być głośno. Do czego zmierzam: o zdecydowanej większości bogaczy się nie mówi, a zdecydowana większość gwiazd jest szczęśliwa. Po prostu słyszymy o samobójstwach i mocno zapadają nam w pamięć. Gdyby Robin Williams w zeszłym roku znalazł sobie nową
  • Odpowiedz
@Melegan: depresja może mieć różne przyczyny. pieniądze to nie wszystko. pieniądze nie leczą wszystkiego. nie leczą wszystkich kompleksów, nie kupią szczerej miłości, nie zrekompensują braku czasu i tak dalej. do tego dochodzą na przykład problemy wyniesione z dzieciństwa i tutaj bogactwo nie ma nic do rzeczy. niektórzy sobie np. pracą i bogactwem próbują rekompensować inne rzeczy, ale okazuje się, że to nie działa. bogactwo niesie za sobą też ogromną presję,
  • Odpowiedz
@Kreation:

Masz pieniądze, jesteś zdrowy, Twoja rodzina jest zdrowa osiągnąłeś w życiu wiele sukcesów to powiedz mi jak w takich warunkach można mieć depresję?


Równie dobrze można napisać: Masz pieniądze, jesteś zdrowy, Twoja rodzina jest zdrowa osiągnąłeś w życiu wiele sukcesów to powiedz mi jak w takich warunkach można złamać nogę?
  • Odpowiedz
@Melegan: Cybernetyka społeczna odpowiada na takie pytania. Trzeba być w sytuacjach zgodnych z dynamizmem charakteru, inteligencją, pojętnością, talentami.
Pieniądz jest to rodzaj motywacji ekonomicznej, poza tym są poznawcze, ideologiczne, etyczne, prawne i witalne. Każdy ma jakieś mniej lub bardziej dominujące. To wszystko trzeba spełnić. A depresja to chyba nie tylko z tego wynika.

Sama motywacja ekonomiczna nie wystarczy, trzeba umieć to wykorzystać, jak się nie potrafi to ma się problem.
  • Odpowiedz
Jim Carrey niesie trumnę swojej byłej dziewczyny, która przedawkowała jego leki na depresje kilka dni po ich rozstaniu.

@skarekrow: a która laska Carrey'a stwierdziła, że jest dziecinny i ciągle próbuje być śmieszny i zabawny, a ona chce by był poważny?
  • Odpowiedz
A ja się zastanawiam skąd te ręce na ramieniu każdego faceta. Jakoś nie mogę sobie tego zobrazować..
To ich własne dłonie, czy jakiś specialny chwyt
  • Odpowiedz
@skarekrow: za tmz.com: "We're told there were multiple factors that triggered the suicide, including their recent breakup, the anniversary of her father's death and a brutal message from her mother."
  • Odpowiedz
@Melegan:

nie do końca potrafię się zgodzić ale dzięki za objaśnienie

#!$%@? XD
jak można nie zgadzać się z medycyną/nauką? XDDDDD

jak ci ktoś powie "no, mamy sezonową epidemię grypy" to odpowiesz "nie do końca potrafię się zgodzić z tym, że istnieje coś takiego jak grypa, ale dzięki za objaśnienie"? XD
  • Odpowiedz