Wpis z mikrobloga

Często ludziom piszącym we frameworkach zarzuca się, że piszą kod "wrośnięty we framework" a tymczasem framework powinien być jedynie pomocnym narzędziem a sama aplikacja powinna być stworzona tak, aby można było możliwe dużo kodu przenieść na inny framework. Chciałem znaleźć na GitHubie jakąś aplikacji w #symfony2 która byłaby napisana w taki odseparowany od frameworka sposób i nic nie znalazłem. Znacie jakiś projekt który mógłby być dobrym przykładem?

#programowanie #php
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bazingaxl:
Sorry ale #czarnolisto bo piszesz nie na temat, obrażasz ludzi i próbujesz wywołać gównoburzę. Jeśli nie ogarniasz po co są pewne standardy i piszesz "byle szybciej i taniej" to odwalasz fuszerkę po prostu. Niestety w każdej branży znajdą się tacy "fachowcy" jak Ty i klienci którzy za to płacą.

obym klineci nigdy nie chcieli dawac moich pieniadzy za moja prace Tobie i przychodzili tylko do mnie :)
  • Odpowiedz
i właśnie takie typy jak @bazingaxl psują rynek...zero standardów, zero zastanowienia się nad tym co się pisze, byle szybciej odwalić robotę i przeskoczyć do kolejnego biednego frajera który go wynajął :/
  • Odpowiedz
@support: A co się jeszcze w takim Wordpresie robi? W Wordpresie do edycji dla developerów są przeznaczone szablony i pluginy. W szablonach się nie programuje (ewentualnie jakieś pierdoły w JS) a pluginów zdajesz się nie robić.
  • Odpowiedz
@support:

PHP z natury jest świetnym systemem szablonów więc jak najbardziej.


Spodziewałem się takiej odpowiedzi i to własnie pokazuje, dlaczego nie jesteś programistą i nie programujesz. PHP faktycznie powstał jako system szablonów ale z natury jest fatalnym systemem szablonów bo pozwala własnie na "programowanie" w szablonach co jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić. Nie bez powodu powstały zamienniki jak Smarty czy TWIG a autorzy języka już od lat nie nazywają go systemem
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: Czyli Smarty nie pozwalają na "programowanie" wewnątrz szablonów ;)? Śmiało udowodnij mi chociaż jednym argumentem wyższość Smarty jako systemu szablonów nad "czystym" PHP ;-) Obroniłem na ten temat pracę naukową ale co ja tam mogę wiedzieć...
  • Odpowiedz
@support: to że coś jest możliwe, nie oznacza, że jest zalecane lub dobre :) prawde mówiąc "dobry" system szablonów to raczej taki, który na zbyt wiele nie pozwala moim zdaniem
  • Odpowiedz
@support: Napisałeś pracę o systemach szablonów w PHP a mimo to nie wiesz, że tworzenie szablonów (nawet w PHP) to nie jest programowanie bo szablony nie powinny zawierać logiki?
  • Odpowiedz