Wpis z mikrobloga

Często ludziom piszącym we frameworkach zarzuca się, że piszą kod "wrośnięty we framework" a tymczasem framework powinien być jedynie pomocnym narzędziem a sama aplikacja powinna być stworzona tak, aby można było możliwe dużo kodu przenieść na inny framework. Chciałem znaleźć na GitHubie jakąś aplikacji w #symfony2 która byłaby napisana w taki odseparowany od frameworka sposób i nic nie znalazłem. Znacie jakiś projekt który mógłby być dobrym przykładem?

#programowanie #php
  • 42
  • Odpowiedz
@MirkoStats: Jeżeli wraz z odpaleniem apki na prdoukcję zapominasz o projekcie to owszem - problem nie występuje. Jak masz zamiar utrzymywać aplikacje latami to kiedyś nadejdzie ten moment, że nikt nie będzie chciał pracować na frameworku w wersji sprzed 10 lat.
  • Odpowiedz
@bazingaxl: chcesz powiedzieć, że pisanie dobrego kodu, który jest bardzo łatwo rozwijalny, rozszerzalny i przede wszystkim czytelny to jest brandzlowanie się? Tak sobie tłumacz brak umiejętności i tworzenie gównokodu :D
  • Odpowiedz
ostatecznie programowanie to automatyzacja zycia ludzi, cala reszta to chwalenie sie penisem


@bazingaxl: Obym nigdy nie musiał z Tobą pracować ani na Twoich projektach. Podpisuje się obiema rękami pod słowami @DanioPL:

chcesz powiedzieć, że pisanie dobrego kodu, który jest bardzo łatwo rozwijalny, rozszerzalny i przede wszystkim czytelny to jest brandzlowanie się? Tak sobie tłumacz brak umiejętności i tworzenie gównokodu :D


Pewne stadardy i wzorce powstały po to aby
  • Odpowiedz
@bazingaxl: yhm, jasne stary, dalej sobie tłumacz, otóż piszę swój piękny kod, bo za dobry kod mi płacą, a jak chcesz to do końca życia stawiaj sobie wordpressy i inne joomle tylko nie nazywaj tego programowaniem.

PS. za 3k to ja bym tego Twojego kodu nawet nie przejrzał
  • Odpowiedz
@bazingaxl: nie, po prostu mam z Ciebie bekę i chcę więcej. Nawet nie zrozumiałeś, że tu nie chodzi o korzystanie lub nie z frameworków tylko o oddzielenie kodu jednego i drugiego, coś co jeśli się potrafi to nic nie kosztuje, a zalet jest więcej niż gównokodu w Twoich aplikacjach ;)
  • Odpowiedz