Wpis z mikrobloga

PROTIP dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych z CO na węgiel.
Jeżeli zagotuje się wam woda w instalacji, jednym ze sposobów obniżenia temperatury jest spuszczenie całej ciepłej wody, a jeżeli jest możliwość przełączania ogrzewanie / ciepła woda to przełączamy na ciepłą wodę i odkręcamy wszystkie krany.
aha nie zapomnijcie o wygaszeniu pieca :P

Właśnie walczę z instalacją CO. rozbiegała się trochę hmm... trochę bardziej. Całe szczęści byłem w domu
#protip #polskiedomy
  • 12
@Kofels: jak byłem mały to mieliśmy taki problem 2 razy :D pierwszy raz widziałme wtedy fajerwerki, sąsiedzi pomogli moim rodzicom przygotować zestaw ratunkowy. co prawda nie próbowali sami tego gasić, ale kilka osób było w pogotowiu, na wypadek pożaru :P
@ElCidX: musi się samo wypalić - chyba, że gaszenie jakimś proszkiem gaśniczym... bo wodą to sobie komin #!$%@?...
Oczywiście samo wypalanie może również doprowadzić do uszkodzenia przewodów kominowych
Ekspertem nie jestem, ale o tylu przypadkach słyszałem, a to właśnie słyszałem

No i wiadomo, gasimy w piecu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@100piwdlapiotsza: Ja mam akurat piec na wyngiel i instalacje bez pompki (znaczy się grawitacyjna). Generalnie jak woda się zaczyna gotować to wystarczy mocno zmniejszyć dopływ tlenu do pieca i przymknąć komin. Od razu spada temp. w piecu no i spada też w grzejnikach. Wystarczy zaczekać te 3-4 minuty :)