Wpis z mikrobloga

@itsfaki: @Djuna: ej ale to najbardziej chodzi o gramature, z 250 g ciasta mozna rownie dobrze zrobic pizze o srednicy 20 cm, 32 cm a nawet i 40 cm takze nigdy nie rozumialam tych czubkow co mierza pizze ktora zamowili w lokalu
  • Odpowiedz
@itsfaki: Ale burza się zrobiła pod tym wpisem, jeszcze trochę to im mireczki lokal spalą. Tak się składa, że akurat jadłem pizze z pepe gdynia jak zobaczyłem ten wpis. Moja pizza ma około 44cm, taką odchyłkę uważam za normalną i w sumie to nie interesuje mnie za bardzo czy to jest 42 czy 45 cm skoro robią zajebistą pizze. Pozdrawiam walczących o każdy centymetr.
l.....i - @itsfaki: Ale burza się zrobiła pod tym wpisem, jeszcze trochę to im mirecz...

źródło: comment_28LGmnsXxR0R0W8h1WOd4oYj7Z2VsuCd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
sok jabłkowy robi się z dwóch i pół kilograma jabłek (tak jest napisane na kartonie Tymbarku).


@Djuna: xddd takich bredni to nie widziałem... sok wyciskany prosto z jabłek robi sie 1l z 1.5kg owoców a oni z koncentratu robią z 2.5kg? ;o
  • Odpowiedz
@ruszka: Nie przeszkadza mi to, chcę zjeść coś dobrego a nie nażreć się jak świnia. I serio, 1 czy 2 cm to nie jest tak dużo. Nie da się zrobić pizzy która zawszebędzie miała równo 45cm.
  • Odpowiedz
@licho_nie_spi:

Nie przeszkadza mi to, chcę zjeść coś dobrego a nie nażreć się jak świnia.


Debilny argument.

Nie da się zrobić pizzy która zawszebędzie miała równo 45cm.


To po co podają rozmiarówkę co do cm? Niech napiszą 40-45, albo "duża" i będzie spokój. Nikt im nie kazał wpisać rozmiarówki do menu.
  • Odpowiedz
@itsfaki: przecież oni to pewnie pieką z gotowych kul ciasta, każda kula danego rozmiaru jest objętościowo i wagowo taka sama... a średnica zależy od uwałkowania ciasta (czasem będzie trochę mniejsza średnica ale grubsze ciasto przez to) to nie jest ważne przecież, wagowo i "ilościowo" dostajesz tyle samo i tyle ile powinno być.
  • Odpowiedz
@itsfaki: żeby była to różnica ~1cm to rozumiem, okej, wiadomo że nie da się identycznie zrobić każdego placka. Ale nie 5cm... Już nie raz mi się to zdarzyło, i tak, pizza dla mnie to serious business i tak, też mierzę pizzę jak widzę, że lata w pudełku. Walcz o swoje cumplu!

ej ale to najbardziej chodzi o gramature, z 250 g ciasta mozna rownie dobrze zrobic pizze o srednicy 20 cm,
  • Odpowiedz