Wpis z mikrobloga

@Dziambelll: dziewczyna dobrze pisze. Ostatnio na rmf slysze ze w Holandii wykorzystuja Polaków w jakiejs pieczarkarni bo uwaga pracuja po 10 do 12 h na dobe i brak dodatkow jak w weekendy ( ͡° ͜ʖ ͡°) w stanach czesto ludzie po 2 etaty maja i to norma, chcesz sie dorobic z---------j. Najgorsze jest to ze lemingi nie wiedza co to znaczy pracowac po 16 h dziennie
  • Odpowiedz
@Manieq22: jedni lecą w jedną stronę, a Ty lecisz w drugą stronę, rozumiem ciężką pracę, ale to nie znaczy, że pracodawca może wykorzystywać swoich pracowników i kazać im pracować dłużej, a nie płacić za to jak za nadgodziny, jest to łamanie prawa, 2 etaty to co innego niż robota w jednej pracy po 10-12 godzin, to już jest wybór osoby pracującej na 2 etaty, osoby, które pracują na więcej godzin
  • Odpowiedz
@PlusMinus303: hm nie wiem jakie mieli ustalenia z pracodawca, podalem tylko przyklad. Moim zdaniem osoby ktore jada zarabiac za granice powinny liczyc sie z tym ze pracukac 8 h to kokosow nie zarobia. Mowie o pracy w pieczarkarni itp. Generalnie irytuj mnie to ze w UE kazdy by chcial pracowac 8 h socjale itp tak sie nie da.
  • Odpowiedz
@Manieq22: stary, norma to 8 godzin, by mieć jeszcze życie osobiste poza pracą, w wielu tego typu pracach jak pieczarkarnia wykorzystują ludzi na maxa, płacą niższe stawki, niż płaca minimalna w danym kraju, każą pracować więcej niż 8 godzin i nie dają dodatkowych pieniędzy za nadgodziny, to nie jest lenienie się, a domaganie się własnych praw ustanowionych dla każdego, znam tego typu przypadki niewolniczej pracy i wykorzystywania ludzi do ciężkiej
  • Odpowiedz
@Dziambelll: Pamiętam jak jeszcze mieszkałam w Polsce, przyjechał na wakacje kumpel mieszkający w UK i mi opowiadał, że jacyś jego znajomi mieli do niego pretensje, że nie przywiózł nic dla ich gówniaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dziambelll: Też bym się wkurzył. Widać, że jednak coś ma w głowie, bo udało się jej jako tako wyrwać i znaleźć jakąkolwiek pracę, a nie dyndać na zasiłku. Wyobrażam sobie, że jak przyjedzie, to otoczy ją chmara braci, szwagrów, sióstr, wujków i wielu innych, którzy staną się tacy mili i tacy pomocni...
  • Odpowiedz
@El_Duderino: Stawka jest kijowa, serio. Ja po 3.5r studiów będę zarabiała niecałe 2k ;/ teoretycznie jest 7-19, 19-7, dwa dni wolnego i od nowa. Ale wiadomo, że przy takiej stawce raczej trzeba robić nadgodziny...
  • Odpowiedz