Wpis z mikrobloga

tl;dr Na rozmowie o pracę jako tester usług dowiedziałem się, że większość roboty to zakładanie dużej ilości kont bankowych na własne nazwisko, niby po to, żeby przetestować klarowność procesu i jakość usług.
Jak sprawdzić rzetelność firmy?

Mirki, czy ktoś z Was słyszał o firmie AK Consulting? Poszedłem dzisiaj na rozmowę o pracę, przemiła i kontaktowa pani od HRu przyjęła mnie w śmiesznym biurowcu na Morawskiego 5 w Krakowie, w malutkim pokoiku wyglądającym bardziej jak klasa z jednym biurkiem niż jak biuro. Sama rozmowa wyglądała ok, kobietka atrakcyjna, uśmiechnięta, wypytywała raczej o standardowe rzeczy, potem zaczęła opowiadać o samej robocie - praca jako "ankieter/tester/tajemniczy klient". I to co mnie zdziwiło, prócz pierdółek odnośnie oceniania usług sieci spożywczych i ich produktów, a później wklepywania wyników na ich stronę, duża część pracy ma polegać na ocenie "jakości i klarowności sposobu zakładania nowych kont bankowych". Czyli - w ramach części badań zakładam 8 kont na swoje nazwisko w różnych bankach i oceniam łatwość zawarcia umowy. I już tutaj coś śmierdzi, bo mam zawierać umowy (tylko po to, żeby ocenić klarowność strony, umowy i jakość kontaktu kurierem i obsługą?) i trzymać te konta przez co najmniej 3 miesiące... Wchodząc na ich stronę - http://www.ak-consulting-polska.pl/ - (beznadziejną i niedopracowaną) w ofercie są tylko odnośniki do stron oferujących darmowe usługi - głównie konta bankowe, jakieś sieci komórkowe i wygląda na to, że pożyczki "chwilówki"... Część zakładek oferty w ogóle nie działa. Do tego reklamują się jako Rzetelna Firma, ale w programie Rzetelnej Firmy piszą: AK Consulting Krzysztof Kujawiński przystąpiła do Programu Rzetelna Firma, jednak na chwilę obecną nie spełnia warunków uczestnictwa w programie. Więc wszystko wygląda na to, że każą zakładać konta z linków z ich własnych referali i zbierają za to gotówkowe profity w programach partnerskich, przynajmniej tak mi się to widzi. Jakieś wasze opinie? Ktoś pracował wcześniej przy kontroli przystępności systemów dla użytkownika?

Po przeczytaniu tego co napisałem widzę, że generalnie sam sobie odpowiedziałem na swoje wątpliwości we własnym poście i powinienem nasikać na tę "pracę", ale czy ktoś z Was ma jakieś rady jak najlepiej sprawdzić rzetelność takiej firmy? Próbować kontaktować się z bankami i pytać, czy rzeczywiście korzystają z takich usług? Są jakieś inne sensowne metody?

#praca #pracbaza #ankiety #banki #oszukujo #pytanie #firma
  • 22
@Khroux: są takie firmy, które przeprowadzają badania na żywca i i ich pracownicy (mystery shopperzy) chodzą po oddziałach i otwierają konta. Np. na potrzeby rankingu Newsweeka. To nie ściema, badania odbywają się naprawdę.

Czy tym zajmuje się wspomniana przez Ciebie firma, nie mam pojęcia.
Ja pracowałam w firmie podczas studiów i nigdy nie narzekałam. Bardzo fajna forma dorobienia sobie pieniędzy, łatwo pogodzić studia z pracą, kasa też w porządku. Ogólnie dobrze wspominam współpracę z tą firmą!
Z całą pewnością mogę polecić firmę PBR MEDIA KRZYSZTOF KUJAWIŃSKI. Praca jest idealna dla osób szukających dodatkowego zajęcia, przy którym można się rozwijać. Zlecenia wykonywanie są zdalnie, można więc przeznaczyć wolną chwilę na podreperowanie domowego budżetu. Ponadto w każdym momencie można liczyć na pomoc i wsparcie. Serdecznie zachęcam.

Paulina Łapińska
@Khroux: znam program Rzetelna Firma... generalnie potwierdza to czy dana firma jest uczciwa i rzetelna właśnie...ale jak widać firmy nie usuwają logo po zakończeniu współpracy, ale łatwo można to na szczęście sprawdzić, wystarczy kliknąć.... ja tak zawsze sprawdzam, żeby mieć pewność czy warto zdaną firmą współpracować, czasem niestety można się naciąć:/