Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, głównie z tagu #naukaprogramowania ale i z #programowanie (a co, wolno mi!) - widzę, że jest spore zainteresowanie ogólnie nauką w tym kierunku, a że marnie widze wiedzę wiekszości z was z tematów które naprawde mają znaczenie (czyli co innego niż składnia ifa) to ciekawi mnie, czy
byłoby zainteresowanie jakimś wiekszym kursem, artykułem dotyczącym np. testowania czy inżynierii aplikacji - i nie chodzi o manual do Springa czy innego cucumbera, tylko o podejście bardziej, hmm, akademickie - jaka jest istota testów, jakie problemy próbuje się rozwiązać, co i po co. Generalnie bardziej z myślenia niż z klepania kodu - chociaż z samego klepania kodu w tym kierunku też sporo mogę napisać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 30
@M4ks: podstawowe pytanie - na jakie języki jest i będzie zapotrzebowanie? bo nie sztuka jest się nauczyć obojętnie jakiego języka, ważne, żeby on się przydał w przyszłości, a znam kilka osób, które uczą się Pythona na przykład i płaczą, bo nie mogą znaleźć fajnej pracy.
no cóż, skoro uważasz to za nieistotne pytanie to chyba raczej nic tu po mnie :)


@doenutt: owszem - bo szukasz prostej odpowiedzi na pytanie "z czego przerobic kurs zeby miec 15k na miesiac". A to nie o to tutaj chodzi. Jezyk jest tylko narzedziem, prostym czy wrecz prostackim.
Za jezykiem idą pewne kwestie, to fakt, środowisko, konwencje, czy konkretne reguły - ale jak poznasz coś wiecej to zrozumiesz, ze tak
@M4ks: Zdecydowanie byłbym czymś proponowanym przez Ciebie zainteresowany. Szczególnie metodologią pracy nad aplikacją, jak przekładać założenia OOP na praktykę projektowania / pisania kodu.