Wpis z mikrobloga

#komputery #sprzetkomputerowy #laptopy #apple #lenovo #grafika #grafikakomputerowa

hej Mirki.

Pytanie związane z kupnem sprzętu, a dokładnie laptopa.
Jestem grafikiem 2D,zawsze pracowałem na stacjonarce, ale z racji nowej pracy będę dosyć czesto zmuszony korzystać z lapka.
Ważny jest dla mnie "silny" komp, cenie komfort pracy nie cierpie kiedy coś mi muli a Photoshop coraz bardziej rozpasany;)
Nie zwracam uwagi na firmę, ale też na sprzęcie się nie znam. Jak to jest z tymi Mcbookami?
tylko bez hejtu proszę ;) Zależy mi na obiektywnych opiniach nie kieruje sie firmami. Brałem pod uwage Lenovo ThinkPada
albo własnie coś Appla bo jednak wielu grafików chwali ich sprzęt.
Przedział cenowy startuje od 4, 5 tys optymalnie, a jak się wyżyłuje i będe jadł gruz to max moge dać 6 (ale naprawde musi byc powód).
DZIEKI!
  • 27
@halfsquad: jak chcesz do pracy i chcesz poczuć różnice miedzy zwykłym windowsowej laskiem to polecam

MacBook Pro 13" 8gb ramu 128gb ssd + dysk zewnętrzny

Cena ponad 6k

Plusy to długi czas na baterii, bez fochów i prosta obsługa, wygląd, wykonanie i rewelacyjny gładzik, świetny ekran
Minusy to to ze chwile się będziesz musiał przestawiać na OS X

Nie wiem jak zaawansowane projekty będziesz robić bo być może wystarczy MacBook Air,
@wczoraj: @kmicolo: @pieczywowewiadrze:
dzięki za odpowiedzi. Nie chciałem tutaj rozkręcać gównoburzy o wyższości sprzętu jednego nad drugim ;)

@einz: no własnie duże rozmiary do druku, mam nawyk pracowania na wielu warstwach.

@wczoraj: co do preferencji, pracuje na dużych projektach, od "digital paintingu" do druku, po delikatną obróbkę wideo w Affterze. Często w tle mam odpalone po po kilka programów Illustrator, Photoshop coś do animacji. Jaki Twoim zdaniem
@halfsquad: to kwestia ile zarabiasz, jeśli praca stała i Ci się zwróci to najmocniejszy MacBook Pro 15 albo najmocniejszy iMac 27" i lepszego kombajnu do tego typu rzeczy nie ma, zawsze możesz wziąć na jakieś raty w media markcie czy euro gdzie są prawdziwe raty 0% tylko regulamin przeczytaj
@halfsquad: To nie wyższość, mam macbooka pro i stwierdzam że photoshop po prostu muli na nim. Interfejs działa płynnie aż odpalisz jakieś smart filtry czy blury, wtedy robią się schody. A obrabiam zdjęcia 16mpx, nie wielkie formaty. Za 2k złożysz komputer który będzie 3x wydajniejszy w photoshopie, tyle że stacjonarny. Laptop z MOBILNYM a nie ultranapięciowym procesorem będzie 2x wydajniejszy niż srajbuk pro a będzie kosztował połowę NAJTAŃSZEGO macbooka.
@kmicolo: Te trolle którym apple płaci, jak rolfik, które zakładają multikonta tylko po to, żeby propsować appla, będą wmawiać ci że na 3x słaszym sprzęcie wszystko chodzi 6x wydajniej bo to apple. Nie słuchaj tych bzdur. Tak samo jak to, że na gładziku pracuje się równie wygodnie co na myszce xD Macbook pro to komputer do przeglądania internetu.
@halfsquad: I jeszcze @pieczywowewiadrze i twierdzenie że imac 27" to najlepszy kombajn xD Kombajn z ultraniskonapięciowym procesorem xD Po prostu kisnę. Rady typu trzymaj w chmurze projekty nad którymi pracujesz i polecanie macbooka air do pracy z phostoshopem. Zaraz dojdą do wniosku że photoshop express na ajfonie sprawdzi się lepiej niż potężny komputer z windowsem.
ile dostajecie za wpis? Mi ostatnio podnieśli do 0,8$


@rolfik_r1: Często zdarza się wam przesadzać, podobnie jak drugiemu obozowi.

@halfsquad:

Przedział cenowy startuje od 4, 5 tys optymalnie, a jak się wyżyłuje i będe jadł gruz to max moge dać 6 (ale naprawde musi byc powód).

Powodem pewnie byłby pewnie Dell Precision 5510, ale na Polskę pewnie rzucą zaporową cenę, tobie zostaną raczej te multimedialne skoro oczekujesz wydajności, zaczekałbym pewnie