Wpis z mikrobloga

Tak wygląda (po zdemontowaniu plastikowej pokrywki) samochodowa podstawa magnetyczna do anteny CB po dwóch latach na aucie, bez zdejmowania...
Oraz przewód koncentryczny - rezystancja ekranu (oplotu) wyszła mi ~80ohm (przy prądzie stałym). Po przecięciu - druciki ekranu w palcach się rozpadają, od gniazda PL - po prostu odpadły razem z przerdzewiałym kawałkiem podkładki (te 80ohm to było przewodzenie wyłącznie przez rdzę i śniedź)

(tak się zastanawiałem, czemu coraz to gorzej słychać, a ostatnio umilkło całkiem, poza szumami i zakłóceniami z instalacji samochodowej)


#cb #cbradio #motoryzacja #elektronika #sekcjazwlok
hrumque - Tak wygląda (po zdemontowaniu plastikowej pokrywki) samochodowa podstawa ma...

źródło: comment_ZreGJLVAvVLKJ3OXFbT3cQUzBZO1Hlnp.jpg

Pobierz
  • 7
model? marka? cena?

@totalski: Dostałem ją razem/w komplecie z którąś z moich anten Sirio, podejrzewam że jakiś chińczyk noname. Ale charakterystyczne że jest przykręcana góra na 3 wkręty, a nie 4 jak wszystkie inne dostępne obecnie chińczyki (blow itp), więc ciężko powiedzieć czy to nie jest nawet "oryginał"...
To jest imitacja anteny. Nigdy bym sobie czegoś takiego na dach nie posadził, tylko solidnie przykręcane/wiercone w dach anteny ;)

@dktr: Raczej "imitacja mocowania anteny".
Teoretycznie.
Gdy (jeśli) metalowa folia pod magnesem jest PRAWIDŁOWO podłączona do ekranu/masy, to przy tych 12-14cm średnicy podstawy i niewielkiej grubości lakieru na normalnym aucie - będzie to na tyle dużej pojemności kondensator, że dla w.cz. praktycznie zwarcie, więc przeciwwaga może być ok.

Zawsze lepsza prawdziwa
ak się zastanawiam, czy i mi taka awaria nie grozi.

@totalski: rozbierz to się dowiesz ;) (ale pewnie już nie będzie czego składać) Póki działa to jest ok, nie wnikać, gorzej jak u mnie - że po prostu przerdzewiało na wylot i się rozpadło.

Ja to wyrzucę - bo co z tego że plastik ok, że magnes ok, jak "dzwon" stalowy na magnesie przerdzewiały na amen, przewód zjedzony bo wilgoć weszła