Wpis z mikrobloga

@japer: Chyba iPad też ma konsolę (zakładam, że to dalej Unix)

Wolę Basha - jest wymagany, a Zsh opcjonalny - i więcej miejsca zajmuje.

W Debianie jest Dash / Bash, w zależności co potrzebujesz (skrypty działają w Dashu, a użytkownik jedzie w Bashu :P)
@japer: Dlatego Android rulez - możesz mieć Archa na tablecie ;)

Ja nawet próbowałem Zsh (działa dobrze), ale nie można w Debianie bez ryzyka usunąć Basha. A mi to wszystko jedno w zasadzie
@vxrd: Tablet + klawiatura + myszka ...
Bardzo fajny i przenośny sprzęt - wszystko pod ręką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Android ma to, że jest Linuksem i umożliwia uruchomienie systemów "GNU/Linux".
@japer: JA PIERNICZĘ JAK MNIE WPIENIAJĄ TAKIE CIOTY, NO BULWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY LINUKSIARZ, NAJBEZPIECZNIEJSZE NA ŚWIECIE, OO JAKIE OTWARTE, PODKREŚLAM OTWARTE OPROGRAMOWANIE. ALBO "OO ZAINSTALUJĘ SOBIE SYSTEM, ALE NIE JAKIŚ NORMALNY, MUSI BYĆ W WERSJI NIGHTLY, JESTEM LEPSZY BO MAM NAJNOWSZE A WY CO NADAL WINDOWS I AKTUALIZACJE RAZ W TYGODNIU? JA UŻYWAM MINTA, NIE MOGĘ NAWET ZAMONTOWAĆ PENDRAJWA Z EXFAT, GDYBY BYŁO JESZCZE MNIEJ STEROWNIKÓW I
@vxrd: Tylko to co proponujesz to staroświecka metoda :P I ma wady (jak każda, moja też)
Lenovo Yoga w trybie oszczędzania energii mogła działać przez 40h. Nie wiem czy z Linuksem tyle wytrzyma, ale to bardzo dużo.

A takie rozwiązania jak Asus Padfone mogą sprawić, że mając jedno urządzenie - smartfon - masz dostęp do wszystkich swoich programów - gdziekolwiek jesteś - taki All In One
@fervi: Ja zdecydowanie potrzebuje dwóch urządzeń, nie wszędzie jest mi potrzebny laptop i często zostaje w domu i może coś w tym czasie robić np. ściągać torrenty natomiast telefon zawsze nosze ze sobą, nie wiem też jakie programy z PC potrzebowałbym na telefonie, jedynie firefox mam tu i tu ale on potrafi się synchronizować.
@vxrd: Wszystko zależy od przekonania. Ja uznałem (ale nie zrealizowałem), że:
- Skoro większość aplikacji, których używam jest Open Source i mogę je użyć na ARMie nawet (poza maszynami wirtualnymi, ale mam serwer :P) [dzięki Linuksowi na ARMie]
- Android ma sporo aplikacji interesujących mnie (emulatory, przeglądarki itd. czyli to co używam)
- Przez co są gry ... i programy ulubione

Mogę przejść na ARMa (Android). Myślę tutaj (wstępnie) o kombinacji